Google Reader končí – nová éra začíná nebo už dávno začala?

Google Reader končí, což je zpráva, která zaskočila celou řadu uživatelů této služby, která už nemá podle Google význam pro další rozvoj. Některé hlasy volají po tom, že Google se snaží všechny služby, které nevydělávají dostatek peněz zrušit a právě tato RSS čtečka patří mezi ně.konec google reader

Důvody pro zrušení

Důvody pro zrušení je ale možná třeba spatřovat jinde. Google Reader už dnes neobstojí v konkurenci Twitteru a jeho možností využití. Možná se vám to zdá nesmyslné, že RSS zdroj porovnávám se sociální sítí, ale je tomu skutečně tak. Twitter prakticky vymazal z mapy RSS čtečky a Google Reader je jednou z nich.

Využití Twitteru

Twitter totiž může fungovat daleko efektivněji než Google Reader. Google Reader pouze sumarizoval všechny zprávy z daných zdrojů. Ano, možná dobrý způsob, jak na jednom místě mít všechny zprávy z nějakého serveru, zpravodajského portálu či informačního zdroje. Ale tyto články pak musel někdo třídit – vy. Při vstupu do Google Reader se na vás vyvalily desítky, stovky, a více než tisíce zpráv, které jste museli buď označit jako přečtené, nebo se na ně alespoň v záhlaví podívat. Všechny zprávy.

To Twitter vám dokáže všechen špatný balast filtrovat. Zkrátka „Followujte“ lidi, kteří to za vás udělají. Nastavte si takové lidi ke sledování, jež vám ty správné informace dají a dokonce vám k tomu i ve 140 znacích dají rychlý komentář, úvodník a názor. Vždyť i na Twitteru můžete sledovat váš RSS zdroj. Úplně stejně snadno.

Konec peticím za Google Reader

Takže si myslím, že není potřeba sepisovat petice za záchranu Google Reader. Myslím si, že Twitter nám s našimi zdroji dat pomůže a dokonce nám ulehčí práci. Najděte si správné lidi na sledování a máte po starostech. Rychleji a efektivněji se k vám všechny důležité informace dostanou, nemějte starost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *