Online rádio na Last.fm bude nyní za předplatné

Hudební služba Last.fm bude nyní nabízet online rádio zdarma, už jen pro USA, Velkou Británii a Německo. Online rádio Last.fm je nyní možné poslouchat zdarma přímo na stránkách hudební služby.

Last.fm uvedlo, že rádio zůstane zdarma jen pro USA, Velkou Británii a Německo a pro uživatele Xbox Live a Windows Mobile 7 v USA a Velké Británii. Služba Last.fm dále uvedla, že online rádio zůstane zdarma pouze v těchto zemích, protože především odtud získává příjmy z reklamy a také kvůli nízkým výdajům. Pro službu je výhodné poskytovat rádio streamování zdarma právě zde. Uživatelé z ostatních států si mohou online rádio zaplatit formou předplatného.

Last.fm nabízí v online rádiu poslech známých umělců od velkých vydavatelství, až po Indies a méně známé umělce.

Last.fm dále na blogu uvedlo, že tato změna se dostává do souladu s dalšími hudebními službami, které jsou již zpoplatněné pro poslech hudby na mobilních zařízeních. Předplatné online rádia dovolí uživatelům poslouchat rádio na všech platformách a na všech zařízeních a bez komerčního přerušování.

Tato změna se týká pouze části služeb a to online rádia Last.fm pro mobilní a domácí zařízení. Ostatní služby poskytovatele Last.fm jako scrobbling, hudba a doporučení událostí, sociální síť, komunitní fórum a Last.fm stránky založené na Wiki vyhledávání informací o interpretovi, zůstavají dostupné všem uživatelům.

Více informací o službách, které budou vyžadovat předplatné si můžete přečíst zde. Také můžete navštívit přímo stránky předplatného pro Last.fm rádio zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *