Oracle vytvořil nejrychlejší procesor na světě

Společnost Oracle v současnosti nepatří mezi nejužší špičku vyvolených, kteří se hřejí na slunci popularity a neustále rostoucích zisků. Spíše než v zisku se totiž Oracle stále pere se svou akvizicí společnosti Sun Microsystems z roku 2010. Jak ale stále říká šéf společnosti Larry Ellison, obrat k lepšíoracle a cipymu se blíží.

Obrat se blíží

Podle šéfa Oracle by od srpna měla společnost začít výrazně růst. Dopomoci jí k tomu má dokončení nových produktů a výrazná otočka na poli hardwarového byznysu. Společnosti Oracle je ale stále vyčítána akvizice Sun Microsystems, která se však podle šéfů společnosti dávno zaplatila a i vyplatila. Oracle má totiž využít této akvizice k nastartování raketového růstu nového byznysu.

SPARC a Exadata je řešení

Oracle se snaží vytvářet opravdu silné a výkonné stroje. Jedním z představitelů tohoto byznys modelu jsou stroje Exadata, která dokážou zpracovávat obrovská množství dat v reálném čase. To znamená v dnešní době být rychlejší a být první. A hlavním hnacím motorem má být procesor SPARC. Jde o produkt navrhnutý přímo společností Oracle. Čipy SPARC jsou podle Oracle nejrychlejší čipy vůbec, které byly zatím vytvořeny.

Oracle představil 2 nové skupiny SPARC serverů. Jedna řada běží na čipech SPARC T5 a pracuje s 3,2 miliony IOPS, má paměťovou propustnost 1 TB za sekundu a 128 procesorových jader. K dispozici jsou čtyři verze podle možnosti využití (T5-2, T5-4, T5-8 a blade server T5-1B).

Druhou skupinou jsou výkonné stroje postavené na čipech SPARC M5, které pracují se 192 jádry a 32 TB operační paměti. To jestli budou mít tyto čipy a přístroje plošný dopad a úspěch, to je zatím ve hvězdách. Oracle je o tom ale přesvědčen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *