Průmyslové konektory a kryty Wieland byly stvořeny pro aplikaci v náročných podmínkách

Realizaci jakékoliv elektroinstalace je vždy vhodné svěřit odborníkům, zejména pak v případě náročných podmínek výrobní haly či jiné průmyslové aplikace. Jednotlivá zařízení musí odolávat vyšším teplotám i mechanickému opotřebení. K často podceňovaným prvkům přitom patří konektory, na jejichž kvalitním zpracování je systém závislý stejně jako na kabelech a ostatních zařízeních. Proč jsou dobrou volbou konektory Wieland?

Robustní a mechanicky odolné řešení

Průmyslové konektory Wieland odpovídají požadavkům na vysokou mechanickou odolnost a robustnost. Konkrétní řešení vždy vybírejte s ohledem na specifické požadavky aplikace.

  • Konektory řady revos BASIC mají jmenovité napětí (napětí, na které se vztahují provozní charakteristiky) 500 V nebo 690 V. Hodnoty proudové zatížitelnosti dosahují 16 A, 35 A a 82 A.
  • Sortiment konektorů řady revos MINI a revos HD má jmenovité napětí 50 V a 250 V, proudovou zatížitelnost 10 A.

Všechny průmyslové konektory značky Wieland jsou velmi odolné proti vlhkosti a nečistotám. Byly navrženy s ohledem na náročné prostředí dílen, výrobních hal a průmyslových podniků. Jsou uzpůsobeny pro rychlou montáž i následné opravy.

Kryty jako dokonalá ochrana nechráněných konektorů

Odpovědí na otázku, jak zabezpečit kontaktní díly proti vnějším mechanickým vlivům (např. prachu, vlhkosti, UV záření…), jsou horní a dolní kryty konektoru Wieland. Disponují plastovými zajišťovacími pákami z bezhalogenového materiálu, které zabraňují rozpojení konektoru následkem mechanického tahu.

  • Dolní kryty se montují na panel, a to ve dvou základních provedeních: s otevřeným dnem a jako uzavřené s vývodkami.
  • Horní kryty se obvykle používají jako zakončení kabelů a většinou nemají těsnění.

Průmyslové konektory, kryty konektorů a související sortiment sežnete u specializovaného prodejce schmachtl.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *