Windows 10 budou stále k dispozici zdarma. Pokud si řeknete

Microsoft oficiálně ukončil možnost bezplatného upgradu na operační systém Windows 10. Pokud jste tuto možnost nestihli, nemusíte zoufat. O možnost vylepšení operačního systému můžete i nyní. Stačí si jen říct.

Microsoft nabízel operační systém 1 rok zdarma

Nabídka bezplatného upgrade na Windows 10 byl k dispozici po celý jeden rok. Za tu dobu si ho stáhlo nepřeberné množství uživatelů. Někteří však zaspali dobu a nestihli této nabídky využít. Na internetu však koluje návod na to, jak získat desítky zdarma i nyní. Vedení společnosti totiž poskytlo bezplatný upgrade i nadále pro osoby, které využívají asistenční technologie.

Na upgrade využijete asistenční nástroje

Jestliže toužíte po instalaci desítek, stačí navštívit webové stránky Microsoft. Upgrade však můžete získat i skrze asistenční nástroje, jako je Lupa, Klávesnice na obrazovce či program Předčítání. Tato nabídka je k dispozici pro jedince, kteří mají omezení či tělesné postižení. Podle dosavadních zkušeností, se nijak neprověřuje oprávněnost žádosti. Poté co odešlete požadavek, se automaticky stáhne průvodce instalací Windows 10 a vše pokračuje stejně, jako tomu bylo v posledních 12 měsících.

Zda bude nabídka k dispozici jen po omezenou dobu, nebo se jedná o stále řešení, není jasné. Je dobré tedy neotálet a udělat aktualizaci co nejdříve.

Co nabízí Windows 10

Desítky sebou přinesly řadu vylepšení. Obzvláště v jádru systému. Desítky se neliší příliš od Windows 8, ale mají lepší správu paměti, vrátila se nabídka Start a přibyla možnost práce s virtuálními plochami. Nové je také vyhledávání.

Další řada vylepšení se očekává i v nejbližší době, kdy má přijít velká aktualizace. Balík oprav a vylepšení je vydána k ročnímu vydání. Jedná se o Service Pack, který byl k dispozici i u minulých operačních systémů od Microsoft.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *