Surface Pro pouze pro vyvolené

Svet na dlaniMicrosoft se rozhodl, že svůj referenční tablet s Windows  8 Surface Pro uvede pouze pro některé země. Poté, co byl tablet oficiálně představen v Americe, respektive na Severoamerickém trhu v únoru, bude koncem března distribuován i do dalších částí světa. Ovšem mezi vybranými zeměmi není Česká republika, takže jestli máte o tablet zájem, je třeba si ho buď koupit prostřednictvím Amazonu v USA a například pomocí služby Shipito si ho nechat zaslat do Čech nebo stále čekat. Samozřejmě je zde nutná jazyková znalost, jelikož bez angličtiny se tady neobejdete.

Kde bude Surface k dispozici od března

Tablet Surface bude k dispozici od dubna ve Francii, Hong Kongu, Číně, Austrálii, Německu, Velké Británii a na Novém Zélandu. Jak vidíte, vždy je nutná jazyková vybavenost, jelikož nejbližší země, kde je možné tablet získat je Německo. A bohužel ani tato verze nebude mít češtinu ve své nabídce, takže budete muset umět alespoň řádově německy, nebo si tablet přepnout do angličtiny.

Stejný systém u dalších verzí

Microsoft se drží své strategie a vstupuje na nejlukrativnější trhy. Tím samozřejmě Česká republika zatím není, takže ani verze tabletu Surface RT nebude u nás v nejbližších dnech dostupná. Mohou se na ní těšit maximálně v Portugalsku, Rakousku, Španělsku, Dánsku, Finsku, Lucembursku, Nizozemí, Švédsku, Belgii či Irsku. Ostatní země včetně nás si tak budou muset počkat. V příštích měsících se mohou těšit další velké ekonomiky, ale uvedení u nás je zatím spíše záhadou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *