Vyhledávač Bing je na druhém místě ve vyhledávání před Yahoo!

Společnost Microsoft investuje do svého vyhledávače Bing, aby zvýšila svůj podíl užívání na internetu a dostala se na druhou příčku za vyhledávač Google.

Podle serveru StatCounter.com nejnovější čísla ukazují, že vyhledávač Bing sesadil vyhledávač Yahoo! na třetí příčku ve vyhledávání. Server StatCounter uvedl, že v únoru vyhledávač Bing získal 4,37% světového trhu a vyhledávač Yahoo! získal 3,93% světového trhu. Vyhledávač Google získal 89,94% ve světovém trhu vyhledávání.

„Je příznačné, že Bing prvně celosvětově předhonil Yahoo! na měsíční bázi, ale zůstává boj o znovuzískání podílu Google na trhu“, řekl generální ředitel společnosti StatCounter Aodhan Cullen, ve svém prohlášení.

Podíl vyhledávače Bing je v některých regionálních trzích značně vyšší, jako ve Spojených Státech, kde Bing již také dohání vyhledávač Yahoo!. Ve Spojených státech vyhledávač Bing získal podíl ve vyhledávání v únoru 9,03% a vyhledávač Yahoo!, když byl ještě na druhé pozici, získal podíl 9,74% ve vyhledávání.

Vyhledávače Google v únoru získal méně než 90% celosvětového podílu ve vyhledávání od srpna 2009. Společnost Google také nedávno kritizovala společnost Microsoft, že společnost kopírovala výsledky vyhledávání Google vyhledávače, aby se vyhledávač Bing stal více konkurenceschopnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *