Webové hry pro dva

U počítačových her nemusíte sedět sami! Existují desítky povedených flashovek, které můžete hrát i u jednoho PC ve více lidech. Dnes se podíváme na nejpovedenější hry pro dva hráče, které si můžete zahrát takřka kdekoliv – stačí vám internetové připojení a prohlížeč.image001

Go Kart Go! Turbo

Jako první tu máme Go Kart Go! Turbo, vynikající závodní arkádu, kterou si užijete i s kamarádem ve split-screenu. Každý si vybere jednoho zvířecího pilota a poperete se, spolu s počítačovými protivníky, o vítězství. K dispozici jsou 4 tratě, které jsou plné dárečků v podobě různých bonusů. Mezi nimi je asi nejužitečnější a nejvzácnější turbo, ale hodí se i betonové překážky, nebo rakety. Tratě jsou navíc plné zkratek a odboček, ale dočkáte se i skokánků, zrychlujících pásů, nebo naopak ostrůvků zpomalující trávy, nebo bahna.

To vše je podáno v nadprůměrném grafickém kabátku, za který by se nemusela stydět ani plnohodnotná desktopová hra, přičemž Go Kart Go! Turbo funguje v každém prohlížeči s flashem. A když vás omrzí jednotlivé závody, pustíte si šampionát, v němž si postupně projedete všechny 4 tratě – 3 závodníci s největším počtem bodů se na konci dočkají ocenění na stupních vítězů.

Fireboy and Watergirl 3

Trochu jinak k multiplayeru přistupuje Fireboy and Watergirl. Jde o čistě kooperativní hru na jedné obrazovce, ve které musejí spolupracovat 2 hráči – jeden šipkami ovládá ohnivého mužíčka a druhý vodní dívku. Teoreticky si lze hrou projít i v singleplayeru, ale mnohem větší zábava je to bludisteopravdu ve dvou. Jednotlivé úrovně jsou protkány logickými úkoly, které staví na odrazech světla, pákách a spínačích pro otevření dveří, ale i na prostém faktu, že ohnivý mužíček nesnese kontakt s vodou a vodní dívka se zase vypaří při sebemenším dotyku s žhavou lávou. Na herním webu Raketka.cz navíc najdete rovnou čtyři díly téhle zábavné série, u které si dokonale potrápíte mozkové závity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *