Construction Fail: výtečná logická hra v prohlížeči

Hlavolamy milujeme už od dětství, kdy ne a ne vytáhnout toho zatraceného ježka z klece, nebo složit Rubikovu kostku. Dnes roli těchto klasických hraček plní spíše počítačové hry a to zejména ty webové. Pojďme se podívat na jednu z nejlepších, Construction Fail.

Fyzikální hrátkylogicke hry

Podle názvu byste asi už snadno odhadli, že jde o ničení různých konstrukcí. Tomuto žánru kraluje fenomenální Angry Birds, ale náš dnešní tip se rozhodně nenechává zahanbit. V čem se Construction Fail liší, že je hoden doporučení?

V první řadě svou jednoduchostí. Ano, je tu několik druhů koulí, které odpalujete, i různé materiály a hejbátka, ale v zásadě jde pouze o to, vymyslet správný postup a co nejpřesněji ho zrealizovat. Je přitom mnohdy jedno, jestli střílíte železnou, dřevěnou, nebo vybuchující koulí.

O vašem úspěchu, či neúspěchu rozhoduje přerušovaná zelená čára, která určuje, jakou maximální výšku může mít konstrukce na konci kola. Pokud, byť malinko, přečuhuje, hra vás dál nepustí a budete destrukci muset opakovat, tentokrát už pořádně. Velmi nápomocná je také žlutá přerušovaná čára, která vám názorně ukazuje, jak vysoko, nebo nízko konstrukce spadla, aby nedošlo k nedorozuměním. Hned tak víte, o kolik se musíte zlepšit. Jak už je u herních hlavolamů dobrým zvykem, lze několik levelů dokonce i přeskočit, aby nedocházelo k zbytečné frustraci, když vám konkrétní úroveň prostě nesedne.

Jak postupujete přes další a další hádanky, obtížnost začíná růst. Nic vám nepomůže odpalování koulí v náhodném pořadí a směru, budete muset čím dál více plánovat a nakonec brát v úvahu i speciální vlastnosti různých materiálů, ze kterých je svět kolem vytvořen. Časem dojdete do fáze, kdy vám každá hádanka zabere několik minut, máte-li tedy štěstí a dostatek kreativních nápadů. A až si s Construction Fail poradíte, na portálu LogickeHry na vás čeká spousta povedených hlavolamů a dalších her, které vás donutí přemýšlet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *