Samsung Galaxy S4 – recenze

Blíží se termín, kdy bude spuštěn prodej nového modelu Samsungu. Jde o nejnovější produkt této společnost Samsung Galaxy S4. Jednoduchá charakteristika zní – štíhlý, lehký, fantastický displej, výkonný hardware a velice propracovaný systém. Tak by mohla vypadat i celá recenze Samsung Galaxy S4.

To vše dohromady dělá skutečnou konkurenci především isamsung galaxy s4Phonům, ale i dalším klasickým Smartphonům. Samsung Galaxy S4 je nová vlajková loď Samsungu, se kterou se určitě dostane na výraznější tržní podíl, než má v současnosti.

Technické parametry

Rozměry telefonu jsou 137 x 70 x 7,9 mm. Především šířka telefon je naprosto dokonalá. Hmotnost nového Samsung Galaxy S4 je pouhých 130 g. Telefon je opatřen kapacitním Supe AMOLED 5 palcovým displejem s rozlišením 1 080 x 1 920 a 441 DPI.

Galaxy S4 podporuje sítě GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA i LTE. V konektivitě už jsou všichni u Samsungu zvyklí na microUSB, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Buetooth 4.0, GPS a dokonce i bezkontaktní platby NFC.

Pamět telefonu je standardní 64 000 MB s možností rozšířit o microSDHC karty. RAM mobilu je 2 048 MB. Kapacita baterie Samsung Galaxy S4 je slušná 2 600 mAh.

Proces nabízí S čtyřka Qualcomm APQ8064T a operační systém Google Android 4.2 Jelly Bean. Fotoaparát telefonu by zasloužil samostatnou recenzi, jelikož jde o 13 Mpx s rozlišením úctyhodných 4 128  x 3 096 a video 1 920 x 1 080 s autofocusem a samozřejmě bleskem.

Obecná charakteristika Galaxy S4

Recenze Samsung Galaxy S4 je velice jednoduchá. Jde o fascinující model, na kterém se velice těžko hledají zápory. Někdo možná namítne, že telefon je příliš dlouhý, ale když pak pracujete na úpravě fotografií, natáčíte a prohlížíte fantastické video – displej je přesně tak velký, jak potřebujete. Samsung zapracoval i na softwarových funkcích a nabízí všude stejný systém a grafiku.

Velkokapacitní Full HD displej je naprosto dokonalý. Díky tomu, že byl vměstnán do těla mobilu, drží si rozměry podobní Galaxy S III, takže ten kdo se obával zvětšování telefonu, může být v klidu. Stále jde ale o jedny z největších telefonů na trhu.

Jedinou slabinou telefonu Samsung Galaxy S4 bude asi jeho cena. Cenově se totiž už Samsung prakticky dotáhl na konkurenční Apple, jelikož Samsung Galaxy S4 bude stát zhruba 17 000 korun. Uvidíme, jestli ještě Samsung nezkusí s touto avizovanou cenou něco udělat. Ale třeba nás operátoři překvapí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *