Nejlepší flashové strategie skýtají výzvu

Plnohodnotné hry na PC už strategické vody moc nenavštěvují a čest kdysi královského žánru tak zachraňují alespoň povedené flashovky. Strategické online hry mnohdy skrývají poměrně hlubokou hratelnost na spoustu hodin, kterou byste asi u webových titulů moc nečekali.image001

Kingdom Rush

Internetové prohlížeče jsou výsostným územím Tower Defense her, mezi kterými jednoznačně a dlouho vládne Kingdom Rush. Ve strategii zasazené do fantasy středověku bojujete proti hordám skřetů. Ti se snaží projít celou mapou, v čemž jim musíte zabránit. Zpočátku jednoduchý úkol se později mění v opravdový oříšek. Kingdom Rush přišel i s velkou novinkou u TD her – některé budovy neslouží přímo k boji s procházejícími nepřáteli, ale místo toho v nich vznikají jednotky, které lze dokonce do určité míry ovládat.

Kromě tradičních kasáren můžete stavět i budovy, které už v souladu s Tower Defense filozofií po nepřátelích přímo střílejí. Jde o lučištníky, kouzelníky a velmi účinné dělostřelce. Chybět nesmějí ani bonusové schopnosti, které dokáží zvrátit i nepříznivý vývoj v bitvě, nebo strom upgradů, které si mezi úrovněmi můžete odemykat za získané hvězdy. Už toho je dost? Podle tvůrců Kingdom Rush ani náhodou, protože každá mapa lze navíc hrát v různých obtížnostech a módech, které jsou o poznání složitější, ale za jejich dobrovolné absolvování dostanete hvězdy navíc. Vylepšování budov je pak už v tomto žánru samozřejmostí.

Takeover

Zcela jiný typ strategie představuje Takeover, v němž jde o zabírání měst a pevnůstek. Za peníze získávané za zabíjení nepřátel a těžimage002bou v dolech lze vylepšovat svá města a nakupovat jednotky. Kromě běžných vojáků a lučištníků si do armády můžete verbovat i mágy a další fantasy „rekvizity“. Zajímavostí Takeoveru je možnost hrát za tři různé frakce, které se snaží porazit prohnilé císařství. Na mapách jsou například i taková zpestření, jako poklady strážené obry. Ty vám mohou přinést spoustu peněz, ale také problémy – když na obra nejprve zaútočí nepřítel a ukořistí zlaťáky, nebo když vám obr zmasakruje půlku armády a nepřítel vás smrtícím útokem dorazí. To všechno se v Takeover stát může a také se to opravdu stává. Přestanou-li vás tyhle dvě skvělé strategie bavit, můžete si užít i další stovky kvalitních online her na portálu FlashHry.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *