Zajímavé babské rady – tipy

Aneb jak na to, když potřebujete okamžitou radu na cokoliv a vaše máma není po ruce. Pokud se řadíte mezi ty, které neustále řeší jednu maličkost za druhou a potřebují okamžitou pomoc, tak určitě oceníte následující tipy.

Obsah

Jak šetřit na nákupu potravin

Velmi důležitou součástí šetření na nákupu potravin je plánování. Před samotným nákupem byste si měli určit, kolik peněz chcete utratit, a také seznámit se s akčními nabídkami v obchodě. Pokud možno, kupujte potraviny ve velkém a využijte slevy. Více jak spařit rajčata?

Nakupujte také sezónní potraviny – jsou levnější a čerstvější. Poraďte se o tom, jaké potraviny jsou v daném období nejlevnější, a snažte se je konzumovat co nejvíce. Abyste ušetřili na nákupu masa, pokuste se ho konzumovat jen 1-2x týdně.

Pijte hodně vody – je zdarma a nejlépe pro Vás! Kdy

Jak si udržet čistý a útulný domov

– Jak si udržet čistý a útulný domov –

Pokud chcete mít čistý a útulný domov, je důležité si každý den udělat chvíli čas na úklid. Nemusíte to sice dělat celý den, ale alespoň na několik hodin se věnovat tomu, abyste svůj domov udrželi v tak dokonalém stavu, jak je to jen možné. Vezměte si tedy každý den 30 minut nebo 1 hodinu a uklízejte. Pokud si pravidelně uklízíte, nebude to pro vás taková dřina a navíc se budete cítit lépe ve svém prostoru.

Dalším krokem k tomu, aby byl váš domov čistý a útulný, je pečlivost při zacházen

Tipy na levné a zdravé vaření

Pokud chcete vařit levně a zdravě, měli byste se řídit následujícími tipy:

– Vařte doma. Restaurace a jiné podniky s potravinami jsou často dražší než vaření doma.

– Vyberte si levnější druhy masa, jako je kuře nebo ryby. Pokud chcete péct maso, kupte si je vcelku a nakrájejte je na kousky sami.

– Využijte slevy na potraviny. Nechte se inspirovat tím, co je v akci a uvařte něco nového.

– Použijte levnější suroviny, jako jsou fazole, brambory nebo těstoviny. Tyto potraviny jsou plnohodnotné a budou vám dlouho vydržet.

– Neprodukujte velké množství j

Jak se vyhnout plýtvání potravinami

Existuje mnoho způsobů, jak se vyhnout plýtvání potravinami. Zde je několik tipů:

-Nakupujte potraviny ve vhodném množství. Koupit pouze tolik, kolik budete skutečně spotřebovat.

-Používejte čerstvé potraviny co nejdéle to bude možné a pokud možno je nevyhazujte. Pokud už potraviny nejsou čerstvé, můžete je použít na vaření nebo krmení domácích mazlíčků.

-Vybírejte si potraviny s delší shelf life. Tyto potraviny jsou obvykle levnější a budete je tak moci spotřebovat déle.

-Pokud možno, kupujte potraviny ze sezónní nabídky. Sezónní potraviny

TIP: jak se zbavit zalehlych uší?

Babské rady na zlepšení kondice

Babské rady na zlepšení kondice a a co na bolest v krku

Rada č.1: Zdravý životní styl

Pokud chcete mít dobrou kondici, musíte se o sebe starat. Začněte tedy tím, že budete jíst zdravě a hýbat se. Konzumujte hodně ovoce a zeleniny, vlákninu a bílkovin. Vyhněte se tučným jídlům a sladkostem. Pokud budete dodržovat tyto zásady, určitě se vaše kondice zlepší.

Rada č.2: Pravidelné cvičení

Cvičení je dalším důležitým faktorem pro zlepšení kondice. Nemusíte sice chodit do fitnes centra nebo na bazén každý den, ale určitě byste měli cvičit alespoň 3x tý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *