Budoucnost her je v mobilním zařízení

Internet je toho plný. Pokemon GO vládne světu po všech stránkách a velcí hráči si uvědomují jeho sílu. Začínají přetvářet strategie a čím dál více uvažují o výrobě her pro mobilní zařízení, jako je chytrý telefon nebo tablet. Jednou z dominantních společností, je Nintendo, které vidí budoucnost her v chytrých telefonech.

Doba se mění a hráči také

Až do posledních dnů tvrdili výrobci herních zařízení, že budoucnost patří konzolím. S nástupem Pokémon GO, však začínají všichni otáčet. Může za to právě nevídaný úspěch, který přilákal více lidí, než samotní tvůrci čekali. Hra s pokémony tak ukázala, jak rozšířená realita může zaujmout a čeho všeho je schopna. Kromě ohlasu na hry a nalákání hráčů, je možné na ni vydělat i velké množství peněz, ať už pomocí reklamy či rozšíření. Díky tomu může Nintendo oživit starší tituly (Zelda, Super Mario) a zasadit je do rozšířené reality a opět být jedničkou na trhu.

Nintendo však neplánuje velké změny

Prezident Nindenda Satoru Iwata na tiskové konferenci prohlásil, že velké změny ve firmě a její filozofii nelze očekávat. Stále se plánují věnovat vývoji a výrobě konzolí, ale také se zaměří na chytré telefony a možnosti, které tento trh nabízí.

Proč je Pokemon GO tak oblíbené?

Za úspěchem stojí rozšířená realita, která nutí hráče hledat pokémony ukryté na různých koutech ve městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a vyrazit na lov. Chytání pak probíhá skrze kameru mobilního zařízení, která Pokémona ukáže ve skutečném prostoru na displeji. Reálné prostředí a virtuální realita se spojí na displeji mobilu a hráč má tak jedinečný zážitek.

Popularita však sebou přinesla i řadu kontroverzních situací a odpůrců. Nejčastějším problémem hry, jsou samotní hráči, kteří se věnují více hře, než svému okolí. Na denním pořádku jsou nehody a zranění, které vznikají z nedostatečné pozornosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *