Kupte si SSD disk za cenu osobního auta

Technologie jdou stále kupředu a u Samsungu tomu není jinak. Tato technologická společnost uvedla do prodeje jeden velmi zajímavý produkt. SSD disk s výrobním označením PM1633a má nevídanou kapacitu 15 TB. Velký prostor pro data, je však vykoupen cenou produktu.

SSD disky jsou rychlejší a výkonnější

SSD disky se v posledních letech těší větší a větší oblibě. Jejich přednost spočívá v konstrukci. Neobsahují totiž žádné pohyblivé součástky a tak jsou oproti klasickým diskům mnohem výkonnější. Zmíněná novinka garantuje propustnost dat až na 1200 MB/s. Průměrná rychlost obyčejných disků, je zhruba desetkrát menší.

Nevýhodou SSD disků, alespoň do poslední doby, byla jejich malá kapacita. Klasické pevné disky tak měli jednu výhodu. To však už neplatí. Na trhu můžete sehnat SSD disk o kapacitě 1 TB či 2TB. Prodávají se však spíše menší SSD disky s kapacitou 128 GB či 256 GB. Jejich pořizovací cena začíná kolem dvou tisíc korun. Na stejné částce pak začínají i klasické pevné disky, které však nabídnou velikost 2TB.

Novinka jde mnohem dál

Novinka od Samsungu jde však mnohem dál. Nabídne již zmíněných 15 TB v obalu velkém 2,5 palce. Přestože tato novinka láká na skutečně bohatý úložný prostor, velkého prodeje se nejspíš nedočká. Její pořizovací cena je 10 000 dolarů, tedy skoro čtvrt miliónu korun. Za tuto cenu si pořídíte nový automobil, dovolenou kolem světa nebo ultra výkonný herní počítač.

SSD disk PM1633 je však určen spíše pro velké hráče, než širokou veřejnost. Své uplatnění najde v průmyslovém prostředí, kde jsou na servery kladeny vysoké nároky na výkon a čtení dat. Velkým firmám, které si mohou dovolit investice do těchto nadupaných SSD disků, se to vyplatí. Získají sice hodně muziky za hodně peněz, ale zároveň se zrychlí jejich procesy, které jim vydělají mnohem více peněz v kratším čase.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *