Založit vlastní firmy nikdy nebylo snadnější

Toužíte podnikat? Podmínky jsou nyní tak příznivé, jako tomu nebylo nikdy před tím. S tím souvisí i celková snadnost, jak lze získat, tedy založit vlastní firmu. Ačkoliv je to právně náročný proces který laik nemusí zvládnout, existují společnosti které nabízejí nízkonákladové založení sro. Jak už vyplívá ze samotného názvu, nejenom že vás celý proces bude stát minimu peněz, ušetříte taky čas, jelikož při založení je třeba vyřizování mnohých nezbytných formalit. Pokud je vyřídíte chybně, nezbývá než vše opakovat, což vede i k dalším výdajům.

32_v

Na výběr je několik možností

Pokud tedy o nové firmě uvažujete, je hned několik možností, jak si ji pořídit. Buď již zmiňovaný standardní proces založení, nebo lze firmu koupit již hotovou, takzvanou ready-made. Ta tak může být vaše již do několika dnů. Volit samozřejmě lze i mezi mnoha státy, a ačkoliv se neustále mluví o různých daňových rájích, založení firmy v České republice využívá neustále řada jak nových, tak i zkušených podnikatelů v mnoha oborech. Právě naše země má pro vstup do podnikání jedny z nejjednodušších podmínek v celé Evropě, pravděpodobně i na světě.

Jak je to s platbou daní?

Samozřejmě i při podnikání je nutné platit daně, tedy tu hlavní, kterou je daň z příjmu. K ostatním je nutné se přihlásit. Mnoho lidí se ptá, zda je při koupi již hotové firmy tato ready made plátce DPH. Samozřejmě tomu tak není a o plátcovství DPH si musíte požádat sami. Samozřejmě je možné zůstat neplátcem DPH, jelikož v mnoha odvětvích je to velká výhoda. Touto skupinou jsou například programátoři, poskytovatelé různých online služeb a všichni ti, kteří nakupují minimum věcí.  Především tam, kde nemáte žádné výdaje na vstupu. Nutno však zdůraznit, že po dosažení určitého obratu je nutnost se plátcem DPH stát, jinak riskujete pokuty od finančního úřadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *