Obuv pro každou příležitost

Obuv pro každou příležitost

Obuv je velmi důležitá součást našeho šatníku. V zásadě obuv dělíme na dámskou a pánskou. Dámská obuv většinou více odpovídá módním trendům, u pánské obuvi je důraz většinou kladen na klasickou eleganci.

By: *higetiger

Samozřejmě rozlišujeme obuv dle příležitostí, ke kterým jsou boty nošeny, dle ročních období, nebo dle účelu (vycházková obuv, módní obuv, atd.).

V letních měsících jsou velmi oblíbené tzv. vietnamky, nebo-li žabky. Velkou výhodou této obuvi je praktické nazouvání a příjemná pořizovací cena. Samozřejmě jsou také velmi oblíbené sandály nebo páskové boty na klínku či podpatku. V letních měsících muži i ženy preferují pohodlné a otevřené boty, ve kterých se cítí volně. Zejména v letních měsících lidé rádi sportují, a proto vybírají i kvalitní sportovní boty.

S postupným ochlazováním volíme spíše uzavřené boty. Mezi nejoblíbenější obutí podzimní sezóny patří polobotky. Asi nejvyšší nároky máme na zimní obuv. Zimní obutí by mělo být v každém případě kvalitní a teplé. Naše nohy by měly být v zimě a mrazu dobře chráněny. Kvalitní zimní obuv zajistí, že vám nebudou boty vlhnout či že se vám brzy nerozlepí.

Jestliže v zimě rádi chodíte na hory, je dobré pořídit si také speciální boty pro tuto příležitost. Je naprostý nesmysl si myslet, že vám vystačí jedny boty na celou sezónu. Každá obuv je vyrobena pro určitý účel používání, a když ji nebudete používat správně, můžete boty zbytečně poškodit. Při správné péči vám kvalitní obuv vydrží i několik let.

Po celý rok jistě využijete tzv. společenskou obuv. Pánská společenská obuv není tak variabilní, jako dámská varianta. Ženy si mohou vybírat z mnoha typů společenské obuvi. Společným znakem tohoto typu obutí je, že se hodí spíše na příležitostné nošení na společenské události a většinou jsou velmi módní. V nabídce však jistě najdete také klasické kousky, jako jsou například černé lodičky na podpatku, které by mimochodem neměly chybět v botníku žádné ženy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *