Chytrý telefon, chytré brýle a teď už i chytrá hůl

Ilustrativní obrázek
Šněrovací boty

Fenomén chytrých telefonů samozřejmě nemohl minout nikoho z nás. Trh je prakticky penetrovaný díky smartphonům a lze si jen stěží představit někoho, kdo by o nějakém chytrém telefonu do dnešních dní alespoň neslyšel. Ano, někomu stále vyhovují tlačítkové starší telefony, které ale postupně z trhu mizí a nahrazují je větší či menší chytré telefony často bez tlačítkové klávesnice pouze s dotykovým displejem. Tím ale nová éra zdaleka nekončí.

Chytrá hůl pro seniory

Chytré telefony zaplnily mezeru na trhu v tom, jak lidé přistupují k internetu a informacím. U seniorů je situace trošku odlišná. Ti už nemají tak velkou potřebu informace nově získávat, ale chtějí žít pohodlně, bez potíží a samozřejmě i jejich blízcí chtějí mít větší jistotu, že vědí, co se s jejich rodiči či s prarodiči děje. Zdravotní stav je pak na jednom z předních míst životních hodnot žebříčku. A proto se objevila chytrá hůl, sloužící jako poznávací a rozpoznávací zařízení.

Pomoc pro seniory

Chytrá hůl dokáže seniorům ulehčit jejich každodenní život a navíc hlídat jejich životní funkce. Díky zabudované satelitní navigaci pomáhá chytrá hůl starším lidem najít správnou cestu a třeba i monitorovat jejich pohyb. Díky nejrůznějším snímačům a zabudovaným zařízením dokáže navíc chytrá hůl sledovat srdeční tep či tělesnou teplotu. Vše se eviduje a online je možné prohlížet a sledovat.

První chytrá hůl

První chytrou hůl na trh uvede patrně Fujitsu. Tento japonský výrobce nazval hůl Next Generation Cane a jak uvádí sever BBC, je možné nejen sledovat informace online, ale zařízení vyšle nouzový signál vždy, když si myslí, že daný uživatel chytré hole upadl nebo má nějaké zdravotní potíže. Myslím, že chytrá hůl má budoucnost a děti je svým rodičům a prarodičům minimálně z bezpečnostních důvodů a pocitu jistoty rádi zakoupí. Uvidíme, jestli se z této chytré hole stane v roce 2013 nebo 2014 prodejní hit. Spíš bych ale sázel až na další roky a možní desetiletí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *