Černá skříňka už i v helmě na kolo

Nová přilba, která funguje, jako černá skříňka letadla spatřila světlo světa. Vývojářský tým Chaotic Moon se jednoho dne rozhodl, že se pokusí i pro cyklisty vytvořit jakési záznamové médium, které by fungovalo jako černá skříňka v letadlech.

Obsah

S minimálními náklady skvěléPřilba s černou skříňkou výsledky

Tým Chaotic Moon vytvořil neobvyklou cyklistickou helmu, do které nainstaloval panoramatický kamerový systém. Ten by měl dokázat plošně zabírat okolí cyklisty a díky tomu by mělo být možné zrekonstruovat a následně vyřešit každou nehodu, událost a činnost, která se v okolí kamery přihodí.

Nová helma vychází z vlastní zkušenosti

Jeden člen vývojářského týmu, který se na této nové přilbě podílí, dal právě k takovému výrobku sám podnět. Stala se mu totiž nepříjemná příhoda, kdy se stal objetí nehody s jedoucím vozidlem při své jízdě na kole. Probral se až v nemocnici a ani nebyl schopný identifikovat vozidlo, které ho patrně srazilo. Logicky tak nemohlo dojít k vyřešení situace a viník, který od nehody patrně ujel, zůstal nepotrestán.

Systém černé skříňky v helmě

Celý systém černé skříňky v helmě funguje na implantovaném snímači, který zachytí právě moment případné srážky s automobilem či jinou překážkou. V tu chvíli se totiž spustí záznam, který v jediném okamžiku zabere 7 kamer. Dvě jsou umístěny vepředu, čtyři vzadu a jedna je na horní hraně přilby. Vrchní kamera slouží k poznávání skutečností, když je cyklista už na zemi. Výdrž kamery stanovují její vývojáři na dvě hodiny záznamu.

Dalším krokem helma, která volá o pomoc

Nyní tedy bude možné identifikovat vozidlo, které nehodu způsobilo i řidiče, zda poskytl pomoc. Ale to hlavní má teprve přijít. Nová helma, která by sama přivolala při nehodě pomoc. To je spojené s GPS modulem, Bluetooth a automatem volajícím z nehody. Samozřejmě jde zatím o hudbu budoucnosti, ale třeba právě tato nová helma zachrání vašim dětem či vnoučatům život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *