Google spustil novou verzi Google překladače pro Android

Google dnes spustil novou verzi překladače pro Android s několika aktualizacemi a lepšími funkcemi pro snadnější používání, uvedl to na svém blogu.

Mezi tyto vylepšení, které Google vytvořil patří lepší otevírací okna pro vybrání jazyku, který chcete překládat, lepší vstupní box, čistější ikony a rozložení.

Google také vytvořil zkušební verzi překladače pro konverzaci. Toto je nové rozhraní v rámci Google překladače, které je optimalizováno pro umožnění mluvit s blízkou osobou v jiném jazyce. Tuto verzi překladače již Google předvedl v demu před několika měsíci a nyní si ji můžete vyzkoušet sami na vašem Android zařízení.

V současné době je možné použít režim konverzace pouze při překladu Angličtiny a Španělštiny. Pro použití této funkce stačí stisknout mikrofon pro váš jazyk a začít mluvit, Google překladač pak přeloží vaší konverzaci a přečte text nahlas uživateli s, kterým právě mluvíte.Váš partner pak může reagovat v jeho jazyce a vy pak uslyšíte překlad, který je přeložen zpět k vám.Tato technologie je stále ve zkušební verzi, proto může být špatně rozumět faktorům jako přízvuk, šum v pozadí nebo rychle přeložený text.

Google uvedl, že jak je Android zařízení více populární, tak zaznamenali, že překladač je používán ze všech zemí světa, většina použití překladače přichází ze zemí mimo Spojené státy a, že je opravdu obohacující vidět jak překladač pomáhá lidem překládat cizí jazyky.

Google překladač je k dispozici pro zařízení s OS Android 2.1 a vyšší a aplikaci naleznete v android trhu přes vyhledání klíčových slov „Google Translate“.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *