Jak na opravdu efektivní zařízení skladu? Pomohou regálové systémy STILL

Správně zařízený sklad šetří peníze, ale i starosti. Základním prvkem jsou regálové systémy, které musí odpovídat možnostem daného prostoru a zároveň nabízet takové parametry, aby bylo možné skladovat konkrétní zboží. A jak to vyřešit? Pomohou moderní regálové systémy, které zohledňují všechny možné faktory tak, aby bylo možné připravit optimální sklad pro rychlou expedici a přehledné skladování všeho možného.

Obsah

Vyladěný sklad pro maximální využití prostoru

Základním předpokladem pro dobře zařízený sklad jsou regálové systémy. Bez nich to zkrátka nejde a jejich správný výběr rozhoduje o tom, jak dobře využijete prostor a jestli získáte potřebné místo pro uložení všeho potřebného. V dnešní době naštěstí existuje hned celá řada regálových systémů, takže není problém vybrat takový, který vám bude nejvíce vyhovovat. Časté jsou i různé kombinace v rámci jedné skladovací haly.

Kombinace různých typů regálových systémů

V rámci maximálního využití dostupného místa je mnohdy výhodné zvolit kombinaci více regálových systémů. Základní variantou jsou paletové nebo policové regály. Ty je možné doplnit o vjezdové a pojezdové regály nebo systém shuttle, který je vhodný především pro rychlou obměnu zboží ve skladech, kde je na denním pořádku výrazná expedice a přijímání jiného zboží.

Modernizace může pomoci pro zlepšení procesů i přidat cenné místo navíc

Že je váš sklad již starý a prostory nejsou vyhovující pro zrychlující se tempo expedice a potřebu ukládat stále více věcí? Mnohdy není potřeba stěhovat se do jiné haly, ale může pomoci výměna a obměna vnitřního vybavení. Správně zvolené a nakombinované regálové systémy totiž přináší značnou úsporu místa. Stačí si vybrat regály na míru přímo přizpůsobené nejenom vašim prostorám, ale i danému sortimentu.

Nezapomeňte na regálové vozíky

Aby byl chod skladu vyřešen včetně převozů a manipulace se zbožím, je nutné pořídit ještě minimálně jeden paletový vozík. V praxi jich ale bývá více a často se kombinují i různé druhy. Elektrické paletové vozíky jsou výhodnější hlavně do větších skladů a pro manipulaci s většími věcmi. U ručního paletového vozíku jde především o nižší pořizovací cenu a základní manipulaci například v rámci naložení či kratšího převozu na vybrané místo.

Pronájem potřebného vybavení

Pro jednodušší chod skladu a na dočasné vyřešení většího zápřahu či jako možnost vyzkoušet si konkrétní druh vozíku je zde možnost pronájmu. Funguje to tak, že si najdete pronájem vozíku a zadáte poptávku. Následně obdržíte cenovou nabídku, u které záleží na době pronájmu, množství kusů vozíků, ale i na jejich konkrétním typu. Obecně se však jedná o velmi výhodnou a méně častou formu, jak si do skladu pořídit všechno potřebné vybavení pro manipulaci se zbožím. Hlavní předností je rychlé zařízení pronájmu a cenová úspora. Nemusíte si tak nakupovat velké množství strojů do zásoby, ale v případě potřeby si jednoduše objednáte posily, které po skončení většího objemu práce jednoduše vrátíte.

Levnější nákup za bazarové ceny

Může se stát, že modernizace regálových systémů znamená větší investici, takže na pořízení nových paletových vozíků již nezbývá dostatek prostředků. To můžete vyřešit buď výše zmíněným nájmem, nebo pořízením bazarových strojů. Ty jsou zkontrolované od odborníků, takže máte zajištěnou jejich optimální funkčnost se vším všudy. Zajímavá je však především nižší cenovka, díky které si můžete pořídit třeba i více vozíků a vyřešit tak logistiku v rámci skladu. Stačí si jen vybrat vhodný model a zjistit, zda mají taková řešení aktuálně dostupná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *