Jakou volit dopravu na dovolenou

Zájezdy
Zajezdy

Na zahraniční dovolenou se můžete dostat pomocí celé řady dopravních prostředků. Dříve bylo zcela běžné, že lidé jeli na dovolenou výhradně autobusem. Dovolená Itálie pak probíhala tak, že se strávil jeden den na cestách a zbytek dovolené se trávil v dané lokalitě. Dnes je situace nepatrně odlišná a už nemusíme trávit na cestě do Španělska 24 hodin. Dokážeme se tam dostat v řádu pár hodin a nemusíme řešit složitý přesun autobusem s pravidelnými zastávkami a odpočinkem.

Vždy je to o ceně

Zájezdy Itálie a stejně tak zájezdy Francie dnes fungují nepatrně jinak. Samozřejmě celá řada lidí stále využívá autobusové dopravy, která je stále nejlevnější formou cestování. Řada lidí už ale přišla na chuť i letecké přepravě, ve které jde především o rychlost a komfort. Je přeci daleko jiné letět na dovolenou dvě hodiny a hned po příletu si užívat sluníčka, než jet na zájezd Itálie třeba celý den a pak další den trávit odpočinkem po náročné cestě.

Další možnosti dopravy

Pokud se rozhodujete, jakou formu dopravy zvolit na svou dovolenou v Itálii, je to vždy a jenom na vás. Můžete tedy volit mezi autobusovou dopravou a již výše zmíněnou dopravou leteckou. Často však lidé volí ještě další variantu dopravy na dovolenou a to je cesta autem. Poznávací zájezd vám tak funguje jako celá cesta na vaši dovolenou. Zastavíte si, kde chcete a jedete, kam chcete. Nevýhodou ovšem může být problém s hlídáním auta v cílové destinaci. Řešit zde následnou krádež určitě nebude to, co bychom chtěli na dovolené po večerech dělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *