Je na čase prodat investiční zlato, cena je totiž vysoko

Všichni, kdo měli dost odvahy a uložili část svých úspor do investičního zlata, by nyní měli zpozornět. Podle odborníků je vhodná doba na jeho prodej, pokud si ho nechcete nechávat dlouhodobě a jde vám spíš o výdělek. Cena se totiž vyšplhala dost vysoko.

Zlato i stříbro jsou vnímané jako dobrá investice. V dlouhodobém horizontu cena zlata a stříbra stále roste a do budoucna tomu nebude jinak, protože světové zásoby se tenčí. O drahé kovy je navíc zájem kdekoliv na světě, takže je můžete nakoupit levně v Česku a v budoucnu prodat dráž třeba v zahraničí.

Kurz koruny zamával i s hodnotou zlata

Cena zlata je letos jako na houpačce. Není tomu dlouho, co se držela dost nízko, a tak bylo vhodné nakupovat. Nyní je situace přesně opačná. Vlivem vysokých cen na burze a oslabení české koruny má investiční zlato mnohem větší hodnotu než začátkem letošního roku. Odborníci tedy radí prodávat. Jenže kde?

Prodat investiční zlato je snadné

V prvé řadě si vzpomeňte, kde jste svoje investiční zlato pořídili. Možná i tato společnost nabízí výkup zlata. Je ovšem také dost možné, že už ukončila svou působnost, drahé kovy nevykupuje, nebo máte zlato z banky, kde není výkup možný. V takovém případě se obraťte na společnost Zlaté mince Numismatika s pobočkou v Obecním domě v Praze. Ta vykupuje investiční zlato renomovaných rafinérií, jako jsou Umicore, Sempsa, Agosi, Credit Suisse, Perth Mint, PAMP a mnohé další. Skupuje i zlato, jejž přímo neprodává.

Peníze za zlato dostanete na ruku

Do Obecního domu se lze vydat bez předchozího objednání, peníze vám budou vyplaceny okamžitě. Jen v případě, kdy máte zlato za více než 25 000 korun, je třeba dohodnout se předem. Jestliže je pro vás Praha příliš z ruky, nabízí se také možnost poslat zlato jako cennou zásilku na adresu společnosti ve Vsetíně. Pouze si dávejte pozor na to, že cena zlata se mění i několikrát denně. Než balík dojde, mohla by být mírně odlišná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *