Kde nakoupit levně investiční zlato? Rozdíly v cenách jsou i 10%

Nejen vývoj ceny na komoditní burze ovlivňuje za kolik nakoupíme investiční zlaté slitky. Rozdíly mezi nejlevnějšími a nejdražšími obchodníky bývají až 10 %. Kde nakoupit zlato nejvýhodněji?

Do zlata dnes investují i běžní občané

Investiční zlato se stalo záchranou úspor Čechů i Slováků, nakupuje se však i v jiných zemích. I když zrovna u nás pořád panuje trend držet si úspory v hotovosti na bankovním kontu. Tohle v dnešní době obrovské inflace není možné, a i největší odpůrci investování mění názory. Mají však alternativu. Nemusí investovat do rizikových akcií či jiných finančních produktů, kterým je pro mnohé těžké porozumět. Výbornou volbou je investiční zlato.

Ne všude je zlato za stejnou cenu

Co obchodník, to jiná cena zlata. Nejspíš byste čekali, že na nejvyšší ceny narazíte u prodejců sídlících na lukrativních adresách, či u těch podnikajících léta s již etablovanou klientelou, kteří nemusí tlačit na cenu. Opak je však pravdou. Jsou to právě prodejci s minimem zkušeností a začátečníci na trhu, kteří investiční zlato prodávají s vyšší marží. Je vyšší cena opodstatněnou? Podle prestižního prodejce investičního zlata a jednoho z největších odborníků na investování do zlata, pana Pavla Trtíka, není.

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Trtík z e-shopu Zlate-mince.cz. Mimo něj provozuje i čtyři kamenné prodejny s investičním zlatem. Všechny na TOP adresách. Přesto umí nabídnout jedny ze zcela nejnižších cen na trhu. Jeho prodejny najdete v pražském Obecním domě, ve Vsetíně v budově bývalé Státní banky, v Brně v Dorn Office Centru a taktéž na Slovensku na Dunajské ulici 68 v Bratislavě.

Jak nakupovat investiční zlato výhodně?

Trtík radí rozhodně nesledovat jen cenu zlata na komoditní burze, ale srovnávat si před nákupem i nabídky jednotlivých prodejců. A to i v případě, kdy nakupujeme malé zlaté slitky. Radí vsadit na kvalitní švýcarské slitky. Naše koupit nemůžeme. Žádná česká mincovna, ani žádná slovenská mincovna, investiční zlato neprodukují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *