Koupit nebo pronajmout AV techniku? Poznejte jednotlivé výhody i nevýhody

Potřebujete na firemní či společenskou akci audiovizuální techniku? Chybí vám audiovizuální technika při pořádání videokonferencí či kdekoliv jinde? V tom případě nejspíše zvažujete, zda si AV techniku koupit nebo pouze pronajmout. A jaké jsou hlavní výhody a nevýhody těchto dvou možností? Posuďte sami.

Výhody a nevýhody pronájmu

Není žádným tajemstvím, že AV technika nepatří zrovna mezi levná zařízení. Především pokud se zaměříte na kvalitu AV techniky, jelikož nekvalitní AV technika moc dlouho nevydrží. V tomto ohledu je řešením pronájem AV techniky. Vypůjčit si můžete v podstatě veškerou technika, kterou si zamanete. Na českém trhu existuje dostatek firem, které se pronájmem AV techniky zabývají. Další výhodou je, že v rámci pronájmu AV techniky navíc získáte rady, jaká AV technika je zapotřebí, aby splnila akce vaše očekávání. Pronájem AV techniky často také zahrnuje instalaci zapůjčené techniky zkušeným odborníkem. Značnou nevýhodou AV techniky je, že tato technika se nestane majetkem vaší firmy a je tudíž nutné si ji pokaždé půjčovat.

Výhody a nevýhody nákupu AV techniky

Hlavní předností nákupu AV techniky je především to, že AV technika bude vaším majetkem. Nad nákupem je vhodné uvažovat zejména tehdy, pokud se chystáte využívat AV techniku téměř denně či týdně. Pronájem by se v tomto případě značně prodražil. Největší nevýhodou nákupu AV techniky je její pořizovací cena, která se bude různit podle vašich požadavků. Při nákupu je důležité také věnovat dostatečnou pozornost na kvalitu pořizované techniky, abyste se nespálili. To neplatí v případě pronájmu, pro který je typické, že firmy zabývající se pronájmem většinou využívají vysoce kvalitní techniku.

Jak se rozhodnout?

Jedním z hlavních rozhodujících faktorů je zejména zmíněná frekvence využívání AV techniky. Pokud se jedná o jednorázovou událost, pak je pronájem AV techniky jasnou volbou. Naopak, pokud potřebujete mít projektor, plátno, tlumočnickou techniku a další techniku k dispozici neustále, pak je vhodné zvážit nákup AV techniky. Rozhodujícím faktorem jsou také finanční možnosti vaší firmy.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *