Mějte karetní hry vždy při sobě

Všichni náruživí karbaníci vědí, že nejlepší je sejít se s přáteli u sklenky dobrého pití a s příjemným hudebním doprovodem si dopřát jednu nebo dvě partičky, během kterých se dá pohovořit o starostech a radostech všedních dní a ještě zažít spoustu zábavy. S nadcházejícím deštivým a posléze zmrzlým počasím se však bude zvyšovat náročnost na cestování a pohodlí teplého domova bude získávat na lukrativnosti. Abyste však ani při tomhle omezení nepřišli o možnost zahrát si onu karetní partičku, vzrůstá i počet karetních aplikací, které si můžete stáhnout do svého chytrého zařízení.

IPhone5white

Mezi hráči jsou velmi oblíbené tradiční kasinové hry typu Black Jack, neboli česká varianta oko bere, kde se hráči snaží v duelu s dealerem nasbírat karty v součtu mající hodnotu 21 nebo tomuto číslu bližší než má dealer. Na vzestupu jsou také pokerové hry, ve kterých se hráči snaží získat co nejvyšší možnou kombinaci pěti karet, z nichž 2 jsou jeho a zná je jen hráč samotný, a 5 dalších je vyložených na stole ke kombinování. Nejoblíbenější a nejhranější verze pokeru je varianta Texas Hold’em. Tuto hru nabízí také aplikace pro chytré telefony PokerStars Mobile, která nabídne reálné zobrazení sázek i herních postupů, jako je tomu ve skutečnosti.

Při přesunu na elektronické zařízení spousta hráčů dává dříve nebo později přednost karetním hrám, které známe z počítače, ať to je Solitaire, jeho novější a pro mnohé atraktivnější pavoučí varianta Spider Solitaire nebo třeba Free Cell. V prvních dvou jde o správné poskládání čtyř, respektive osmi, postupek. Spider Solitaire má výhodu v nastavení obtížnosti i s grafickým podkladem, jelikož se mohou skládat všechny postupky z jedné, dvou nebo všech čtyř karetních barev.

Spider_(solitaire)

Zdroj: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Spider_(solitaire).jpg?uselang=cs

I mnoho tradičně stolních karetních her má již své elektronické verze. Velmi oblíbená hra Bang!, ve které se vžíváte do role šerifa, jeho pomocníka, bandity nebo odpadlíka, má typickou westernovou atmosféru přestřelek mezi dobrem a zlem. Jen místo revolverů používáte karty s obrázky výstřelů, úhybů a k nim doplňky pro vyšší vzdálenost dostřelu, snadnější úhyb nebo třeba dynamit, který hru pořádně načechrá. Hra je pro 3 až 5 postav, takže co nebudete vy nebo vaši přátelé, nahradí umělá inteligence této aplikace.

Stejně tak má svou elektronickou verzi také hra Uno, forma českého prší. Zde se hráči postupně zbavují karet na základě shodnosti barvy nebo čísla karty. V případě odhození karty číslo 7 bere následující hráč 2 karty a u pikového krále 4, obdobně v Uno, které má však pro tyto akce speciální karty.

800px-Uno

 

 

 

 

 

 

Zdroj: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Uno.jpg?uselang=cs

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *