Naučte se vybírat vánoční osvětlení

V posledních letech známe spíše Vánoce na blátě a prognóza na nejbližší další roky rovněž není příliš optimistická. Bílé vánoce s jiskřivým sněhem a mrazem za okny budou zřejmě pouhým přáním, ovšem můžete si vytvořit alespoň krásnou iluzi, když si pořídíte vánoční osvětlení, kterým uděláte radost svým dětem, ale i sobě nebo kolemjdoucím.

Obsah

Pozor při nákupu

Pokud si budete chtít koupit některý typ vánočního osvětlení, zaměřte se hlavně na kvalitu. Laciné neznačkové zboží z levných obchodů, nebo nabízené na některých předvánočních tržnicích, je sice snadno dostupné a velice lákavé, ovšem může vám přinést zklamání. Buď přestane po krátké době fungovat, nebo ještě v horším případě může způsobit zkrat či dokonce požár. Obvykle nemáte u tohoto zboží zákonem danou záruku, zboží není certifikované ani správně označené.

christmas-trees-1042542_960_720

Raději si vybírejte podle renomovaných a osvědčených výrobců v obchodech, ale i zde se zajímejte o popis na obalu, o zástrčku a kabely. Kabel vánočního osvětlení se prodává v barvě zelené, černé, bílé a průhledné, což určuje, na co se zejména vánoční venkovní osvětlení hodí. Osvětlení s kabelem zeleným je pro vánoční strom, s černým je na tmavší budovy, průhledná a bílá barva kabelu je označením, že je to osvětlení na světlé budovy. Na obalu by měly být informace o napětí, příkonu a odolnosti vůči vodě a prachu.

Vánoční osvětlení do oken

Pokud chcete o Vánocích držet s dobou, zvolte do oken světelné závěsy nebo správně nasvícené vánoční ozdoby. Do oken si můžete koupit vánoční osvětlení v podobě hvězdičky, světelného anděla či zlatého prasátka. Namísto intenzivně blikajících ozdob, vybírejte elegantní světelné dekorace s ryze vánočními motivy a s výběrem jistě budete spokojení.

Venkovní vánoční osvětlení

Je odlišné od osvětlení do interiéru. Poznáte to podle označení IP. Pokud byste použili osvětlení bez tohoto symbolu, hrozilo by riziko úrazu nebo zničení osvětlení. Nesmíte zapomínat, že venku hrozí voda a rovněž sníh je vodivý.

christmas-364777_960_720

Vánoční osvětlení led

Na rozdíl od klasických osvětlení je led daleko úspornější. Pořizovací cena je sice o něco vyšší, ovšem ušetříte za elektrickou energii a oceníte daleko delší životnost. Pro všechna vánoční osvětlení platí rada, abyste si před nákupem nechali zboží předvést, zda správně funguje.

Další druhy dekorace

Interiér si můžete slavnostně vyzdobit například stylovou vánoční lucerničkou nebo svícnem. Oblíbené jsou světelné řetězy, které si můžete zavěsit na strom ve vaši zahradě. Moderním prvkem je solární vánoční osvětlení, kterým si můžete vyzdobit zahradu nebo dům bez potřeby elektrické zásuvky a bez rizika úrazu elektrickým proudem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *