Nokia jedná se společností Microsoft o prodeji Windows telefonů

Na internetu se objevilo mnoho zpráv o partnerství společností Nokia a Microsoftu ve výrobě mobilních telefonů, společnosti tuto zprávu potvrdily také oficiálně.

Partnerství společností stále ještě není oficiální a společnosti prozatím dojednávají smluvní podmínky spolupráce.Výkonný ředitel společnosti Nokia Stephen Elop sdělil finským novinářům, že klíčovým faktorem pro spolupráci s Windows Phone je, že společnost Nokia by mohla nabídnout Windows telefony na trh rychle a za nízké ceny. Platforma Windows Phone je nyní omezena na poměrně malou sbírku telefonů, které se pohybují v horních cenových relacích chytrých telefonů.Společnost Nokia sdělila, že spolupráce může nabídnout nižší ceny Windows telefonů, aby byly pro zákazníky přitažlivější.

Společnost Nokia může zřejmě dosáhnout nižších cen mobilních telefonů prostřednictvím svojí výroby, tím že nabídne svojí výrobu pro Windows Phone. Spolupráce společností Nokia a Microsoft může mít negativní dopad na akcie společnosti Nokia, ale spolupráce není prozatím oficiální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *