Google plánuje nový design prohlížeče Google Chrome

Společnost Google údajně plánuje redesign prohlížeče Google Chrome, zprávu uvedl serve Conceivably/TechNové změny prohlížeče by mohly přinést změnu ve vyhledávání a to odstraněním vyhledávacího pole pro URL adresu.

Podle produktového manažera společnosti Google Jeffa Changa, společnost zvažuje několik různých grafických návrhů pro prohlížeč Google Chrome a také pro OS Chrome.

Jeden z těchto návrhů nazvaný „Compact“ nezahrnuje nezávislé vyhledávací pole pro URL adresu, ale místo toho je vyhledávání zahrnuto do jiného boxu společně s tlačítky „Navigace“, „Hledat“ a „Menu“.

Společnost Google zvažuje kromě designu Compact i další tři verze prohlížeče. Mezi tyto verze patří verze „Classic“, která je téměř stejná jako aktuální verze prohlížeče,dále verze „SideTab“, která má umístěna tlačítka a vyhledávání na levé straně prohlížeče a verze „Touch“, která je určena především pro zařízení s dotykovou obrazovkou.

Google je údajně nyní zaměřený především na verze Classic a Compact.

Podle zprávy uvedené na serveru Conceivably/Tech plánuje Google také přihlášení k více účtům najednou. V současné době se mohou uživatelé přihlásit pouze k jednomu z jejich účtů.

Pokud společnost provede tyto změny Google Chrome,budou to největší změny prohlížeče Chrome od oficiálního spuštění v roce 2008.

Podle nejnovějších odhadů je Google Chrome v žebříčku používání stále za prohlížeči Mozilla Firefox a Microsoft Internet Explorer. Od začátku tohoto roku používání prohlížeče vzrostlo a Google Chrome nyní používá přibližně 10% uživatelů internetu, což je dvakrát více než v loňském roce.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *