Přístup k hypotékam se ztíží. Komplexní hypoteční kalkulačka vám ukáže, s jakými podmínkami můžete úvěr na bydlení získat právě teď!

Bydlet ve vlastním domě nebo bytě je snem drtivé většiny obyvatel České republiky. Nájemní bydlení neposkytuje dlouhodobé jistoty, jeho cena je navíc zejména ve velkých městech a dalších atraktivních lokalitách vysoká. Regulované nájemné a dostupnější obecní a státní byty navíc v současné době v tuzemsku v podstatě neexistují, nelze se tedy divit, že většina lidí preferuje koupi nemovitosti. Drtivá většina populace sice musí k financování využít hypotéku, případně jinou formu úvěru, i takové řešení je ale výrazně výhodnější než dlouhodobé placení nájmu cizímu člověku nebo firmě.

Komplexní hypoteční kalkulačka vám pomůže zjistit, jak dlouho budete svůj závazek splácet. Spočítá vám i výši splátek

Pořídit si rodinný dům nebo byt na hypotéku je samozřejmě jedno ze závažných životních rozhodnutí, které byste si měli dobře promyslet. Zároveň byste ale měli brát v úvahu fakt, že bydlet budete potřebovat celý život. Pokud se rozhodnete zůstat v nájmu, můžete ho zvládat bez obtíži platit, dokud jste ekonomicky aktivní, v důchodu se ale můžete dostat do problémů. Hypotéku však před zaslouženým odpočinkem splatíte a podzim života si budete užívat bez starostí. Odrazují-li vás v současnosti vysoké ceny nemovitostí, vězte, že výrazný pokles jejich tržní hodnoty nelze očekávat. Odborníci se dokonce shodují v názoru, že z dlouhodobého hlediska cena domů, bytů i pozemků nadále poroste.

Z online hypoteční kalkulačky zjistíte, jakou nemovitost si můžete pořídit

Než budete žádat o hypotéku, zjistěte si, jakou částku můžete na financování nemovitosti získat. K dispozici vám je nový hypoteční úvěr, který vám vše spočítá online. Možná nedosáhnete na vysněnou vilu, ani v takovém případě byste se ale neměli vzdávat. V limitu, který jste zjistili pomocí online hypoteční kalkulačky, dost možná můžete zakoupit alespoň menší domek nebo byt. Mějte na paměti, že ČNB již od 1. 4. omezování poskytování hypotečních úvěrů Získat tak nejvýhodnější hypoteční úvěr po tomto datu bude získání výrazně těžší, dokonce se vám na ni už nemusí podařit dosáhnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *