Skutečný tablet od Wacom na práci

Mys a klavesniceV dnešní době si spojujeme tablety spíše s konzumací obsahu a surfováním na internetu. Avšak i tvorba internetových stránek, grafiky a další kreativní záležitosti jsou tím, co je možné na tabletech dělat. Ne však na těch tabletech, jak jsme zvyklý od Apple či Samsung. Jde o původní tablety, jak byly používány v počítačovém světě před nástupem iPadu.

Bývalé využití tabletů

Dříve se totiž tablety využívaly výhradně na grafické práce, na pomoc kreativním lidem, aby nemuseli svou činnost dělat pomocí myši, ale mohli používat nějaký dotykový snímač, pomocí něhož se dobrali kýženého efektu výroby originální grafiky. A k tomu se dne některé společnosti opět vrací. Příkladem je bezesporu firma Wacom.

Zpátky k kreativním tabletům

Nový tablet Wacom Cintig je moderním zařízením, které si uchovalo tradiční funkce tabletu a měl by sloužit především jako kreativní nástroj. Společnost Wacom vždy vyráběla především příslušenství k počítačům a tento tablet není nic jiného. Je potřeba ho připojit k jakémukoliv druhu PC a bude bez problémů fungovat.

Umělci mají radost

Tablet Wacom Cintig je určen kreativcům a umělcům, kteří využívají tablety diametrálně odlišným způsobem, než většina populace. Chtějí na nic něco tvořit. Tato novinka, která bude uvedena na trh letos v létě, bude mít multi-dotekový displej v HD rozlišení, bude mít na tlak citlivé pero a nový koncept vytváření grafiky. Jak to bude s cenou, zatím není jasné, ale předpoklad je v řádu desetitisíců korun. Jde o skutečně prvotřídní zařízení, které ocení především profesionálové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *