Filtrovat půjde už i video

Filtrování videa
Filtrování videa

Filtry jsou jedním z nejlepších počinů, který v současné době hraje prim u jakýchkoliv fotek. Jako první s nimi začal pracovat v internetové komunitě Instagram v roce 2010. Jejich vliv ale prodejem Instagramu rozhodně neskončil a vývoj pokračuje dál. Instagram samozřejmě stále hraje hlavní roli při rychlé úpravě fotek pomocí filtru, ale už i celá řada dalších online projektů začlenila filtrování fotografií do svých podpůrných či hlavních funkcí.

Obsah

Kdo používá filtry

Dnes používá filtry mimo Instagramu také Flickr a Twitter. Fotografie tak jsou velice snadno upravovat a dostanou úplně odlišný nádech, než kdyby zůstaly bez jakékoliv další úpravy. Filtry pro fotografie jsou ale pouze prvním krokem. Novinkou jsou totiž filtry i pro video nahrávky.

Filtry do nahraných videí

Videa jsou dalším fenoménem, který hýbe trhem a youtube.com je toho jasným důkazem. Zatím ale nikdo nepoužil filtrování u videa způsobem, s jakým přisel Vimeo. Ten nabízí klasické filtrování, které znáte z fotografií, do video nahrávek.

Speciální nástroj pro filtry

Vimeo na své webové prezentaci nabízí nástroj Looks, pomocí něhož je možné upravovat i videa a různě je filtrovat stejně jako fotografie. Looks nabídne až 500 různých filtrů, se kterými se budou moci uživatele doslova vyřádit. Vše samozřejmě online na webu Vimeo.

Doporučení filtrů

Pokud trpíte nedostatkem nápadů, jaký filtr zvolit, bude nabízena i varianta s tím, že vám systém sám doporučí, který filtr by se pro dané video nejvíce hodil. Tvorba stránek a videí je tak zase posunuta o stupínek dál. Pro příštích 90 dní je filtrovací služba Looks k dispozici na webu Vimeo zdarma. Poté nastoupí placené verze v zatím nespecifikované výši.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *