Sociální síť Facebook zaplatila za FB.com 8,5 milionů amerických dolarů

Sociální síť Facebook v loňském roce koupila doménu Fb.com za $8,5 milionů, více než 42 násobek, než firma zaplatila za doménu facebook.com.

V listopadu 2010 Facebook představil vylepšenou verzi posílání zpráv. Nová verze nabízí SMS, zasílání zpráv, chat a email v jednom rozhraní, i když Mark Zuckerberg opakovaně zdůrazňoval, že se nejedná o email.

Jeden rys nového Facebook rozhraní je to, že vám přidělí osobní Facebook.com emailovou adresu. Pokud kamarád pošle zprávu na váš Facebook email,obdržíte zprávu do Facebook doručené pošty. Zaměstnanci sociální sítě Facebook již používali doménu Facebook.com pro jejich emaily,tak museli přejít na jinou doménu a proto také Facebook koupil doménu Fb.com.

Sociální síť Facebook získala doménu někdy v loňském roce od předsednictva Farmářské Federace(American Farm Bureau Federation), která používá jako hlavní doménu Fb.org. Na svém výročním zasedání v Atlantě, bylo zjištěno, že vydělala $8,5 milionů z prodeje Fb.com, podle agentury Reuters.

Poslední doména, kterou Facebook koupil byla Facebook.com, pro dříve známou sociální síť jako TheFacebook. Společnost zaplatila $200,000 v srpnu 2005 pro získání této domény, to je 42 krát méně, než kolik Facebook zaplatil za doménu Fb.com. Zatímco nákup domény Facebook.com byl tehdy pro firmu drahý, jako investice se doména jasně vyplatila. Firma doufá, že koupě Fb.com se také vyplatí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *