Sony představilo novou přenosnou herní konzoli NGP

Společnost Sony představila 27. ledna 2011 na speciálně svolané konferenci v Tokiu v Japonsku, 
novou generaci přenosné herní konzole s názvem NGP (Next Generation Portable).

Zařízení NGP by mělo být v prodeji ke konci roku 2011 a bude nabízet dosud nevídanou interaktivní zábavu, kterou může nabídnout jedině Playstation.
Tento nový herní systém nabízí revoluční kombinaci bohatých herních možností a propracovaného propojení s reálným světem.

NGP bude nabízet svým uživatelům bezdrátovou a také 3G konektivitu, ve spolupráci s nejrůznějšími aplikacemi a neomezené možnosti připojování, sdílení a hraní se svými kamarády, ať už jsou uživatelé kdekoliv.

Nová herní konzole obsahuje celou řadu funkcí, které nabídnou opravdu jedinečný zážitek z přenosného hraní nové generace.

OLED displej a revoluční uživatelské rozhraní
Na čelní straně NGP zařízení naleznete 5-ti palcový OLED (Organic light emitting display) displej s technologií multi touch.Konzole obsahuje výkonný procesor a grafický čip, které nabízí pro hry s kombinací s OLED displejem i další formy digitální zábavy, také bohatou a vizuálně strhující grafiku, jakou jste u přenosného herního zařízení ještě neviděli.
NGP dále obsahuje na zadní straně unikátní dotykový ovladač, který spolu s čelním dotykovým displejem umožňuje uživatelům NGP nabídnout,zbrusu novou přímou možnost interakce s hrami v trojrozměrném prostoru, uživatelé mohou totiž provádět pohyby jako jsou dotyk, úchop, sledování dráhy a další.

Analogové páčky a Super Oval Design
Zařízení pokračuje v základním přístupu k designu, který známe z PSP, ale nyní nabízí nový Super Oval Design (skvěle tvarovaný ovál), který pohodlně padne do ruky. Zcela poprvé jsou zde u přenosného herního zařízení, dvě herní analogové páčky, které umožňují přinést do světa přenosného hraní mnohem více žánrů.

LiveAreaTM
Každý herní titul, který bude na NGP vydán, bude zároveň obsahovat místo nazývané LiveAreaTM, kde uživatelé mohou probírat, co zajímavého je při hraní potkalo. Pak také budou mít přístup k nejnovějším informacím o hrách přímo od vývojářů a vydavatelů, 
prostřednictvím PlayStation Network. Navíc si budou moci prohlížet záznam aktivity (Activity), který bude stále aktualizován o úspěchy ostatních uživatelů, kteří hrají stejnou hru. Odtud bude také možné zahájit komunikaci mezi uživateli.

Aplikace Near
Nová aplikace Near nabídne prostřednictvím SCE a zároveň zařízení NGP, služby spojené se zjišťování polohy, které budou využívat PlayStation Network. Aplikace byla vytvořena výhradně k tomuto účelu a bude předem instalována do systému, aby uživatelům poskytla informace, co jejich kamarádi v okolí právě hrají nebo jaké hry nedávno hráli. Uživatelé se dále mohou virtuálně setkávat se svými kamarády i novými hráči, bez ohledu na to, jaké hry hrají.

Flash karta
NGP také obsahuje nové herní médium, kterým je malá paměťová flash karta, určena pro softwarové tituly tohoto zařízení.Díky využití flash technologie může tato inovativní karta uložit plné verze softwarových titulů a navíc i herní přídavky a uložené pozice. S touto technologií bude SCE v budoucnu schopna poskytovat herní karty s vyšší kapacitou a umožní vývojářům uložení více dat, což nabídne vytvoření ještě bohatších a chytlavějších her.

Zařízení bude dále obsahovat přední a zadní kameru,tři pohybové senzory gyrokompas, 
akcelerometr a elektronický kompas, které umožní uživatelům užívat si ve světě zábavy, ve spojení se světem reálným.

PlayStationSuite (PS Suite) software, společně oznámený s novým přenosným zařízením, 
bude s NGP úzce spolupracovat. Na zařízení bude možné hrát i nově vytvořený a vydaný herní obsah na OS Android. Prostřednictvím této možnosti budou mít uživatelé přístup nejen k nejlepšímu obsahu, ale také k běžným hrám, které se objevují na mobilních telefonech.

Specifikace NGP jsou tyto:

Procesor: ARM® CortexTM-A9 (4 jádra)
Grafický čip: SGX543MP4+
Vnější rozměry: přibližně 182,0 × 18,6 × 83,5 mm (šířka × výška × tloušťka) (orientačně, nezahrnuje krajní rozměry)
Displej (dotyková obrazovka): 5 palců (16:9), 960 × 544, přibližně 16 miliónů barev, kapacitní OLED s technologií multi touch
Zadní dotykový displej: kapacitní displej s technologií multi touch
Kamery: přední a zadní kamera
Zvuk: zabudované stereoreproduktory, zabudovaný mikrofon
Snímače: šestiosý systém pro detekci pohybu (tříosý gyrokompas, tříosý akcelerometr), tříosý elektronický kompas
Poloha: zabudovaná GPS, podpora pro bezdrátové lokační služby
Tlačítka/přepínače: tlačítko PS, tlačítko Power, směrová tlačítka (nahoru/dolů/doprava/doleva), akční tlačítka (tlačítko s trojúhelníkem, tlačítko s kroužkem, tlačítko s křížkem, tlačítko s čtvercem), přední tlačítka (pravé/levé), pravá páčka, levá páčka, tlačítko START, tlačítko SELECT, tlačítka Hlasitost (+/-)
Bezdrátová komunikace: konektivita k mobilní síti (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1×1) (bezdrátově), (režim Infrastruktura Mode / Ad Hoc), Bluetooth® 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *