Virtuální realita pro pacienty: Dokonale odpoutáte pozornost

Virtuální realita pomalu prostupuje do mnoha oblastí našeho života. Byla by přitom velká škoda, aby zůstala jen v rukou domácností, kde se stává příjemnou kratochvílí. Ve zdravotnictví má své pevné místo.

Procházka po milované Šumavě

Co byste řekli tomu poskytnout lidem v lůžkové části vaší nemocnice opět pocit, že mohou mít radost ze dne, který je jim dán? Rozšířená realita má své místo i zde. Pacienti, kteří jsou na delší dobu upoutáni na lůžko, se tak mohou dostat do zcela jiného světa. Virtuální realita je pomocí velmi klidné procházky dokáže přenést například na jejich milované hory. Projít se ale také mohou i po pláži. Žádné drama, pouze odpočinkový zážitek. Příjemné, relaxační, oddychové. Lidé zapomenou na svou bolest.

Pan Strašpytel, na řadu

Existuje několik pracovišť, kde je potřeba, aby byl pacient plně v klidu. Vyjít vstříc pacientům znamená pomoci především sobě. Nemusíte tak klienty uklidňovat, nebo dlouze čekat, až se uvolní. Klidná projekce pomocí virtuální reality vám pomůže nastavit příjemné a přátelské prostředí. I pan Strašpytel se tak během vyšetření nebo ošetření dokáže plně odevzdat zdravotnickému systému. Vy tak máte práci usnadněnou.

Práce s těmi, kdo jsou v pobytové péči již delší dobu

U těchto osob je využití virtuální reality velkým přínosem. Na chvíli mají možnost přenést se do míst, kam se neměli možnost nikdy podívat, nebo kam se kvůli svému zdravotnímu stavu již možná nikdy nebudou moci vydat. Dlouhodobí pacienti mají díky rozšířené realitě najednou důvod k obyčejné lidské radosti. Mohou si prohlédnout muzeum, prozkoumat vesmír, nebo se jen tak nechat hladit příjemným sluncem na pláži. Zážitek, který si odnesou z dnešního dne, tak bude skutečně přínosný.

Pacienti, kterým nabídnete jedinečný a relaxační zážitek, budou mnohem ochotnější s vámi spolupracovat. Virtuální realita tedy pomůže oběma stranám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *