Chytré hodinky získají další vychytávku

Chytré hodinky jsou stále trendy a každý model získá nové vychytávky, které je odlišují od konkurence. Jedním z nejnovějších počinů výrobců chytrých hodinek, je zabudování speciálního projektoru, který byl důležité informace zobrazoval přímo na ruku. Má se tím vyřešit problém malého displeje, kterým většina chytrých hodinek disponuje.

Realita nebo sci-fi?

Možná se vám to zdá jako sci-fi, ale skutečnost je jiná. Jihokorejský elektronický gigant si již nechal podobné zařízení patentovat. Návrh přitom obsahuje podrobné informace o tom, jak by měla novinka fungovat v praxi.

Miniaturní projektor zabudovaný do boku chytrých hodinek bude promítat na lidskou ruku. To co se nebude vejít na displej nebo budete chtít zvětšit, si promítnete na předloktí nebo zápěstí. Kromě toho by novinka měla přinést i pohodlnější ovládání. Součástí technologie by mělo být i snímání pohybu. Na promítanou plochu by měla mířit speciální kamera, která bude sloužit ke snímání pohybu ruky. V praxi to bude fungovat podobně, jako dotykový displej. Tuto možnost využijete zejména při psaní textu, kdy se na hodinkách zobrazuje přes skoro celý displej klávesnice a vidíte pouze minimum textu, který píšete.

Novinka vypadá vskutku zajímavě. Je jen otázkou času, než se vše vypiluje a nový model hodinek se předvede veřejnosti. Zástupci jihokorejské společnosti však zatím nepřišli s konkrétním datem ani přiblíženou dobou, kdy chtějí prototyp představit veřejnosti. Uvidíme, jak dlouho jim potrvá, než vše vypilují do posledního detailu a představí svojí horkou novinkou veřejnosti. S největší pravděpodobností se to uskuteční na nějakém světovém veletrhu informačních technologií. Jediné co nám zbývá, je těšit se, až se tak stane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *