Google připravuje dvojité ověření pro přihlášení k účtu

Společnost Google připravuje nové bezpečnější přihlašování na Google účet, které by mělo být spuštěno v následujících dnech.

Společnost na blogu uvedla, že mnoho uživatelů se již setkalo s různými typy podvodů na internetu jako phishing nebo ukradení hesel z počítače. Na základě toho připravuje spuštění dvojitého ověření majitele Google účtu. Nové 2 stupňové přihlášení vyžaduje dva nezávislé faktory pro ověření, stejně jako u internet banky, kde je potřeba zadat heslo pro přihlášení a SMS kód, který obdrží uživatel na svůj mobilní telefon.

V příštích dnech se uživatelům zobrazí nový odkaz na stránce nastavení, který je zobrazen na obrázku níže.

Po nastavení účtu bude potřeba přejít na krok 2, kde nastavení může trvat až 15 minut.

Uživatelsky příjemné nastavení vás provede nastavením přihlášení,včetně nastavení zálohování telefonu a vytvořením záložních kódů pro případ, že by jste ztratily přístup k vašemu mobilnímu telefonu, který je nastaven jako hlavní telefon ve vašem účtu. Jakmile projdete ověřením, zobrazí se vám další stránka,která bude vyžadovat zadání kódu,
prostřednictvím kterého se přihlásíte ke svému účtu. Po zadání kódu vám Google zašle SMS zprávu na váš mobilní telefon nebo si budete moci vybrat jestli si chcete vygenerovat kód sami, prostřednictvím aplikace pro Android,BlackBerry nebo iPhone zařízení. Poté když zadáte tento kód bude mít společnost Google ověřeno, že jste skutečným vlastníkem účtu.

Jako další krok nastavení, který výrazně zlepšuje zabezpečení vašeho Google účtu, protože případný Hacker by potřeboval mít přístup mobilnímu telefonu a i k heslu vašeho účtu, je nastavení prohlížeče, kde můžete nastavit, aby si heslo pamatoval po dobu 30 dnů, kde nebudete muset zadávat kód pro přihlášení, po dobu těchto 30 dnů. Nebo je možné nastavit jednorázové heslo, které není založeno na prohlížeči a nevyžaduje zadání kódu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *