Jak zabezpečit mateřskou, základní či střední školu?

V současné době se zabezpečovací systémy používají nejen v bankovních institucích, průmyslových areálech a administrativních budovách. Obrovský zájem je také ze stran domácností i školských zařízeních. Bohužel, ani v České republice nejsou útoky na školské půdě výjimkou. Pokud chcete nešťastným událostem předcházet, měli byste věnovat náležitou pozornost zabezpečení školy.

Technologie se neustále zdokonalují, přičemž na systému se rozhodně nevyplácí šetřit. Pomocí moderního řešení jsou kontrolovány všechny osoby vstupující i vycházející z budovy. Slouží k tomu interkomy.

Co je to interkom?

V případě zabezpečení školy by vám neměly chybět interkomy, jejichž úkolem je hlídat všechny vstupy do objektu. Velkou výhodou je, že se dají propojit s dalšími systémy, a tím pádem je zajištěna i větší bezpečnost nemovitosti, ale především žáků a studentů.

Interkom napojíte na kamerový systém a dokáže snadno detekovat vstup neoprávněných osob. Setkat se můžete také s IP přístupovými systémy.

Co je to IP přístupový systém?

Jak už samotný název napovídá, využívá IP technologii. Instalace takového přístroje je naprosto jednoduchá, stejně tak vás nepotrápí ani konfigurace či obsluha. V podstatě se jedná o jednotku, která funguje jako klasický kontrolér, koncové přístupové zařízení i IP převodník. Používat se dá jak ve vnitřním, tak i venkovních prostorech.

IP přístupový systém je inteligentní v tom, že mimo pracovní dobu vyžaduje od osoby vstupující do objektu dvoufázovou identifikaci, například skrze RFID kartu a PIN.

Jestliže hledáte specialistu na zabezpečení škol, podívejte se do nabídky společnosti Novatec, která je v této oblasti vskutku profesionál. Navrhne vám optimální řešení, jež vyhoví všem vašim požadavkům a potřebám. Novatec přináší bezpečnost do mateřských, základních i středních škol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *