Jaké novinky představil festival mobilních technologií MWC 2016

Před pár dny se v Barceloně odehrál největší veletrh mobilních technologií na světě. Velkolepá show s uhrančivým názvem Mobile World Congress zkráceně MWC představila na stovky novinek a nalákala na tisíce návštěvníků. Níže vám přináší přehled toho nejzajímavějšího co se ve slunném španělském městu ukázalo.

Obsah

Hlavním trhákem jsou duální fotoaparáty

Téma duálních fotoaparátů se nešla celým festivalem MWC. Hlavním trendem poslední doby jsou fotografie a mobily, chtějí konkurovat zrcadlovkám. Chytré telefony se stanou hlavním konkurentem zrcadlovek a náhradou za klasický rodinný kompakt. Pro opravdové fajnšmekry však uplyne spousty vody, než bude moci mobilní telefon dokonale konkurovat nadupaným zrcadlovkám.

Poprask způsobil modulární telefon od LG

Modulární smartphony fungují na jednoduchém principu – pokud vám nějaký díl v přístroji nevyhovuje, tak jej vyměníte za lepší. Prvním modulárním smartphonem na světe určený pro masovou výrobu je LG G5. Je jen otázkou času, kdy se přidají další výroby chytrých zařízení. Jak se to však uchytí ve světě, je otázkou.

HTC přišlo s virtuální realitou

HTC se pochlubilo svojí verzí virtuální reality. Celá sranda přijde na zhruba 20 000 korun. Původně se zařízení jmenovalo Re Vive, ale nová vylepšená konstrukce a systém ukotvení pro maximální pohodlí během hraní z této mašinky udělalo jen Vive. Nadupaná realita zvládne i 90 snímků za sekundu a je tedy ideálním společníkem i pro milovníky akčních her.

Termokamera v mobilu

Další horkou novinkou je termokamera v mobilu. S touto novinkou přišel výrobce extrémně odolných smartphonů CAT. Kromě vysoké odolnosti a základních funkcí, jaké má každý chytrý telefon, se tento model chlubí i zabudovanou termokamerou. Žádný jiný přístroj nenabízí tuto funkci. Jedná se tak o první mobil s termokamerou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *