Jak správně vybrat mobilní telefon

Mobilní telefon je v dnešní uspěchané době takřka nutností. Ať už právě vybíráte ten nejvhodnější pro vaše ratolesti nebo jiného rodinného příslušníka, poradíme vám na co si dát pozor a čemu se vyvarovat.

1

Mobilních telefonů je v dnešní době velká spousta. Srdcem telefonu je operační systém (zkráceně OS) který má na starost veškeré funkce telefonu. Mezi největší a známé operační systémy patří Android, který je známý především pro svou multifunkčnost a rozšířenost. Na druhém místě našeho pomyslného žebříčku je iOS s přibližně 30% podílem na celosvětovém trhu. iOS vyniká svým skvělým zpracováním, odladěností a nízkými požadavky na hardware (oproti Androidu). iOS je cenově méně dostupný a pokud budete chtít s telefonem propojit také různé gadgety, pravděpodobně u něj moc nepochodíte. Kompatibilita těchto neoficiálních přÍslušenství je bohužel mizivá a Apple se tak snaží prosadit vlastní (poměrně drahé) doplňky. Android je na rozdíl od iOS tzv. opensource, tedy zdrojové kódy jsou volně ke stažení a proto na něj lze snadněji sehnat jakýkoliv doplněk (nemluvě o ceně).

Co od telefonu očekávám

Na telefonu můžete hrát stejně tak jako na počítači hry, přehrávat si hudební skladby a pracovat. Pro hraní her se u Android zařízení doporučuje min. 2GB paměti RAM, dvě jádra o min. rychlosti 2,5GHz.

Přídavné funkce

Mezi funkce navíc patří například autofocus (automatické ostření a stabilizace při focení), čtečka otisku prstů (pro lepší zabezpečení), světelný senzor (v dnešní době nepostradatelný, avšak některé telefony jej stále ještě nemají zabudovaný), dual-sim (2 sloty na SIMkarty) aj.

Závěr
Přestože je na trhu spousta mobilních telefonů, ty nejkvalitnější (i v případě vyšší ceny) doporučujeme zkusit, v případě že by vám nevyhovoval, je zde vždy možnost dané zboží vrátit v původním balení a 14 denní lhůtě od zakoupení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *