Kde se kupuje hokejová výstroj pro děti a jak ji dítěti vůbec obléct?

Pustil se váš potomek do kariéry hokejisty? Hokej je nádherný sport a každou pohybovou aktivitu, do níž je dítě nadšené, je třeba podporovat. Pravda, hokej je sice jedním ze sportů náročnějších na výbavu, ovšem u většiny klubů se vybavení pro začátečníky dá zapůjčit.

Na první hokejovou lekci rozhodně není třeba chodit s veškerým vybavením. Ideální je, když si předem pohovoříte s trenérem, ten vám prozradí, co určitě potřebujete, a co dítěti naopak zapůjčí. Český svaz ledního hokeje od roku 2010 do klubů dodává výstroje pro nejmenší a u většiny klubů je možné si výstroj zapůjčit zcela zdarma. Samozřejmě vlastní je lepší, takže časem se nákupu veškerého vybavení nevyhnete. Už na prvním tréninku vás však bude čekat jedna výzva – správné obléknutí hokejové výstroje.

Jak se obléká hokejová výstroj?

Hokejová výstroj se skládá z mnoha částí. Začínající malý hokejista určitě nepotřebuje všechny, nicméně aspoň ty, které má (vlastní či zapůjčené) potřebujete umět dobře obléknout. Zpočátku dítěti pomáhejte, časem se to naučí samo.

Začněte hokejovými ponožkami a ribanem, na které obléknete suspenzor. Další na řadě jsou chrániče holení, stulpny, jež se připevňují pomocí hokejové pásky či podvazků. Následně oblékněte hokejové kalhoty a nazujte brusle. Spodní polovina těla je vyřešená.

Na horní polovinu trupu se obléká nejdříve nákrčník, následně chránič ramen a loktů. Pokračuje dres a vše završíte nasazením hokejové helmy. Pak stačí jen nasadit rukavice, vzít hokejku a vyrazit na led.

Kde dětskou výstroj pořídit?

Většina hokejově zaměřených obchodů má i kategorii s dětským vybavením. Kvalitní dětské brusle a hokejky prodává například léty prověřená společnost Bauer CZ. Prodejny má téměř v každém kraji v ČR, určitě doporučujeme vydat se tam osobně i s dítětem a vše pečlivě vyzkoušet. U hokejového vybavení je totiž obzvlášť důležité, aby dobře sedělo. Jen tak se v něm malý hokejista bude moct volně pohybovat a podávat ty nejlepší výkony. Nehledě na to, že nevyhovující vybavení dokáže děti od sportu úplně odradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *