Rychlé a efektivní: Projekty s 2D CAD od společnosti GS Soft

2D CAD software je v dnešní době prakticky tím nejdůležitějším nástrojem technického kreslení, který se využívá ve všech oborech vyžadujících přípravu návrhů a výkresové dokumentace ve dvou rozměrech. 2D CAD softwary nabízejí celou škálu funkcí a řešení, proto je vždy vhodné vybírat takový, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Příprava výkresové dokumentace se aktuálně praktický výhradně realizuje ve virtuálním prostředí a pomocí nástrojů, které celý proces v porovnání s projektováním na papír výrazně usnadňují a urychlují. V oblasti stavebnictví a přidružených profesí se k tomuto účelu využívají 2D CAD softwary se specifickými funkcemi a doplňky. Výhoda digitalizace výkresové dokumentace pro potřeby stavebnictví spočívá jednak v mnohem jednodušší přípravě oprav a úprav, ale také v opakovatelnosti návrhů, které lze velmi rychle duplikovat a přizpůsobit konkrétním podmínkám (terénu, okolnímu prostředí apod.). Nejrozšířenějším softwarem tohoto typu je AutoCAD, který představuje na poli 2D CAD softwarů v podstatě průkopníka.

Pro koho je výhodný AutoCAD

Pokud vybíráte vhodný 2D CAD nástroj pro klasické projektování budov, pravděpodobně zvolíte právě AutoCAD . Výhodou tohoto softwaru je jeho všestrannost a flexibilita vycházející z dlouhodobého vývoje a přizpůsobování potřebám spotřebitelů. Díky tomuto se většina alternativních softwarů tohoto typu snaží o maximální formátovou i funkční kompatibilitu se softwarem AutoCAD, aby bylo dosaženo maximální kooperace mezi uživateli. V současné době je k dispozici hned několik 2D CAD softwarů využívaných k projektování ve stavebním průmyslu, výrazná nekompatibilita by proto zkomplikovala případnou spolupráci více subjektů, která je v daném odvětví klíčová. Software nabízený jako AutoCAD alternativa by tak měl umožňovat minimální otevírání a alespoň částečné úpravy v klasickém DWG formátu.

Pro koho je výhodná alternativa softwaru AutoCAD

Mnoho uživatelů se v současnosti poohlíží po alternativních programech, které mají srovnatelné využití jako program AutoCAD. Důvodem je přechod poskytovatelů do režimu předplatného s pravidelnými platbami, které jsou pro občasné uživatele příliš velkým nákladem (občasnými uživateli jsou především doprovodné profese jako návrhy TZB, požární bezpečnost apod.). Největší překážkou je tak u softwaru AutoCAD cena předplatného, která je poměrně vysoká a musí se platit pravidelně. Vhodnou alternativou jsou tak nástroje, u kterých je vyžadován pouze jednorázový nákup licence – takovým je například i software od společnosti GS Soft. Jeho výhodou je relativně levná trvalá licence, která umožňuje jeho dlouhodobé používání bez nutnosti dalších plateb (pokud si neobjednáte některý z údržbových plánů). Software je navíc možné pořídit v několika produktových řešeních podle toho, co opravdu potřebujete, případně is doplňky pro konkrétní profesi. Pokud tedy hledáte 2D CAD program, který je připraven a plně kompatibilní se softwarem AutoCAD, za který nebudete muset pravidelně platit vysoké předplatné, které využijete pouze částečně, je program GstarCAD velmi vhodnou volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *