Společnost Apple oznámila prodej nových iMac počítačů

Splečnost Apple oznámila spuštění prodeje dvou nových počítačů iMac, které obsahují nové funkce a vylepšení.

nový Apple iMac obsahuje displej s LED podsvícením, který poskytuje uživatelům okamžitý jas bez čekání, jako je to u jiných monitorů u, kterých musejí uživatelé chvíli čekat, než se monitor zcela rozsvítí. Tento LED displej, který obsahuje nový iMac, umožňuje uživatelům vyladit jas displeje tak, aby se přizbůsobil okolnímu světlu v místnosti.

Nový iMac s 21,5 palcovým displejem nabízí rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Druhý typ nového iMac s 27 palcovým displejem nabízí ještě větší rozlišení displeje, a to 2560 x 1440 pixelů. To je tedy až o 78% větší rozlišení, než u iMac s 21,5 palcovým displejem. Větší rozlišení, které nabízejí tyto nové počítače iMac, tak nabízí uživatelům lepší prohlížení fotografií, které vypadají ostře a reálněji. Kontrastní poměr nových iMac je 1000 : 1 a tím poskytují živější barvy a černější černou barvu.

Tyto dva nové iMac počítače obsahují silnější Intel Core i5 quad-core procesory a společnost Apple sdělila, že se jedná o nejrychlejší procesory od společnosti Apple. Nové quad-core procesory jsou až 70% rychlejší, než předchozí procesory u generace 1 počítačů iMac. Uživatelé si dokonce mohou nakonfigurovat nové iMac počítače, které nabízejí 21,5 a 27 palcový displej, s procesorem Intel Core quad-core i7.

K dispozici je dále pro uživatele HD gafický procesor AMD Radeon, který nabízí ještě lepší hraní her a také hraní her ve 3D formátu. Uživatelé mohou také rychleji editovat HD videa s větší rychlostí, než kdykoliv předtím u předchozí generace iMac. 

Nové iMac počítače obsahují také širokoúhlou HD vestavěnou webcameru s rozlišením 720p. Tato webcamera nabízí uživatelům velmi jasný obraz a možnost provozovat videohovory s jinými  Apple zařízeními, jako jsou MacBook Pro, Macintosh, iPad 2, iPhone 4 nebo nejnovější iPod Touch.

Společnost Apple prozatím nesdělila kdy budou nové iMac k dispozici také v Evropě a jaká bude jejich cena. V USA se nyní nové iMac nabízejí za cenu od $1,199 (cca 22,000 Kč).

Více informací si můžete přečíst  zde na oficiálních stránkách společnosti Apple.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *