Vlastní společnost se stala synonymem pro úspěch v podnikání

Trh firem zažil v posledních letech velmi velký zvrat, který stále trvá. Poprvé v historii začíná zájem o vlastní společnost převyšovat zájem o podnikání jako OSVČ. Důvodů je celá řada, jde zejména o usnadnění procesu založení a také o snížení nutnosti základního kapitálu na 1 Kč.

Pojem společnost s ručením omezeným máme spojený s velkými a úspěšnými firmami, tento zažitý zvyk už možná bude minulostí, dnes si společnosti pořizují i jednotlivci, kteří se čerstvě vrhají na dráhu podnikání. Každý má možnost si vybrat, jestli bude podnikat pod hlavičkou společnosti.

Jak si obstarat společnost

document-428331_960_720Nabízí se celkem 3 možnosti, jak společnost získat, první možností je založení svépomocí, druhou možností je nechat si založit společnost specializovanou firmou. Třetí možnost si získala největší popularitu, jde o zakoupení již hotové společnosti, neboli ready made. Koupě ready made společnosti obchází všechny složité procesy zakládání, kterými by si musel podnikatel projít při zakládání svépomocí. Zkrátka si jen vybere ze seznamu společností tu, která mu je podle názvu nejsympatičtější a ta je na něj následně převedena.

Pozor na základní kapitál

Skutečnost, že lze mít společnost se základním kapitálem o výši jedné koruny, ještě neznamená, že je to výhodná volba. Od výše základního kapitálu se odráží i prestiž společnosti, který takové společnosti postrádají. Základní kapitál o výši 1 Kč vzbuzuje pocit nedůvěry a to jak ze strany zákazníků, tak i ze strany potencionálních obchodních partnerů. Je důležití dávat při založení pozor, aby byla výše kapitálu 200 tisíc korun.

Pokud takovým obnosem nedisponujete, můžete si zakoupit readymade společnosti, které takovým kapitálem disponují, zaměřuje se na ně zejména web readyspolecnosti.cz, kde si můžete společnost zakoupit již pod 15 tisíc korun. Vyberete si ze seznamu společnost, kterou si zarezervujete a následně se na vás převede. Vy se tak můžete stát během krátké chvíle jednatelem ve vaší vlastní firmě, kterou můžete dále rozvíjet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *