Budete platit za Youtube? Chcete placená videa na internetu?

Youtube přišlo s relativní novinkou, kdy se bude snažit prodávat už samotné placené kanály. Zatím na Youtube lidé vydělávali tím, že do svých videí umístili odkaz na reklamu nějakého poskytovatele, který měl o takovou reklamu zájem. Nově je však možné vydělat už přímo na tom, že si video někdo pustí.placena videa na youtube

Placené kanály na Youtube

Vlastník Youtube Google patří k největšími prodejci reklamy na světě a to se samozřejmě projevuje i na to aktivitách tohoto videoportálu. Vznikají nové kanály, na které bude přístup za 2 dolary měsíčně (1,99 dolaru). Mělo by jít o výukové, tutoriálové a další videa především pro počítačové odborníky či laiky, kteří se chtějí něco nového naučit. Hlavní náplň by měla být výuka a přednášky.

Konec kvalitních videí zdarma?

Skončí tak na Youtube kvalitní videa zdarma? Skončí tak klipy od světových kapel v těchto placených kanálech? Ano, i to je možné. Podle viceprezidenta pro obchod a marketing  České filmy case Watsona dojde k otevření nového prostředku pro lidi, kteří vytvářejí velké hodnoty pro úzkou zájmovou skupinu. A na tom se podle něj dá jedině profitovat.

Google má s Youtube velké plány

Už od svého nákupu Youtube v roce 2006 za 1,8 miliardy dolarů věděl Google, že tento videoportál bude zdrojem velkých příjmů. To se zatím plní, ale s novými předplacenými kanály to půjde ještě dál. Miliarda návštěv měsíčně dělá z Youtube platformu, na které se mohou produkovat neskutečné zisky nejen z reklamy, ale i z pouhého pouštění videa. A touto cestou chce nyní Google jít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *