Budete platit za Youtube? Chcete placená videa na internetu?

Youtube přišlo s relativní novinkou, kdy se bude snažit prodávat už samotné placené kanály. Zatím na Youtube lidé vydělávali tím, že do svých videí umístili odkaz na reklamu nějakého poskytovatele, který měl o takovou reklamu zájem. Nově je však možné vydělat už přímo na tom, že si video někdo pustí.Budete platit za Youtube? Chcete placená videa na internetu?

Placené kanály na Youtube

Vlastník Youtube Google patří k největšími prodejci reklamy na světě a to se samozřejmě projevuje i na to aktivitách tohoto videoportálu. Vznikají nové kanály, na které bude přístup za 2 dolary měsíčně (1,99 dolaru). Mělo by jít o výukové, tutoriálové a další videa především pro počítačové odborníky či laiky, kteří se chtějí něco nového naučit. Hlavní náplň by měla být výuka a přednášky.

Konec kvalitních videí zdarma?

Skončí tak na Youtube kvalitní videa zdarma? Skončí tak klipy od světových kapel v těchto placených kanálech? Ano, i to je možné. Podle viceprezidenta pro obchod a marketing  České filmy case Watsona dojde k otevření nového prostředku pro lidi, kteří vytvářejí velké hodnoty pro úzkou zájmovou skupinu. A na tom se podle něj dá jedině profitovat.

Google má s Youtube velké plány

Už od svého nákupu Youtube v roce 2006 za 1,8 miliardy dolarů věděl Google, že tento videoportál bude zdrojem velkých příjmů. To se zatím plní, ale s novými předplacenými kanály to půjde ještě dál. Miliarda návštěv měsíčně dělá z Youtube platformu, na které se mohou produkovat neskutečné zisky nejen z reklamy, ale i z pouhého pouštění videa. A touto cestou chce nyní Google jít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *